DSC_5380 pro www a fb bez loga.jpg

Jaroslav Hora

Fotograf, lektor, SEO

Jaroslav je fotograf, lektor, cestovatel, zakladatel cestovní kanceláře a projektu Czech Photo Travel, jednatelem firmy Horus EYE s.r.o.
Fotografuje profesionálně od roku 2004. Zaměřuje se zejména na krajinářskou fotografii a fotografii města, ale baví ho i další žánry.
Potkáte ho zatím téměř na všech fotoexpedicích.
Jarda je ambassadorem značek Olympus, Tilak a VF Foto.
"Fotografování mě nejen živí, ale hlavně baví a budu rád, když vás bude bavit nejen se mnou, ale i s dalšími kolegy."

Martin_bw (1).jpg

Martin Rak

Fotograf a lektor

Martin je krajinářský fotograf, jehož práce si získala celosvětový obdiv. Známý je především díky charakteristickým snovým pohledům a lyrickým záběrům krajiny zalité mlhou, často v dramatické kombinaci se
slunečními paprsky. Věnuje se také minimalistickým kompozicím a zdánlivě obyčejným místům, které se snaží zachytit netradičním způsobem. Jeho tvorba je pravidelně publikována v českém i zahraničním tisku a setkat se
s ním můžete i v televizních reportážích.
Výběr z jeho fotografií je k vidění v pražské EinsZwei Gallery. Martin
se pravidelně umisťuje na předních místech fotografických soutěží (EISA Maestro, Sony World Photography
Awards, International Photo Awards IPA, Prix de la Photographie Paris Px3 a další). Od roku 2016 pořádá
skupinové a individuální fotografické workshopy u nás i ve světě. Martinovým oblíbeným krajem jsou severní
Čechy, zejména Českosaské Švýcarsko, kde vzniká velká část jeho fotografií. V Evropě fotografuje nejčastěji v
Itálii, Německu, Rakousku, Slovinsku či Švýcarsku. Tématem, který prochází celým Martinovým dílem, je nejen
krása a síla přírody, ale také nutnost její ochrany.
S Martinem se u nás setkáte na workshopu v Dolomitech.

1466680855-david_rafael_moulis.jpg

David Rafael Moulis

Fotograf a lektor

Davida k fotografii přivedla touha zaznamenávat život kolem sebe a u této ideje zůstal dodnes - věnuje se především reportážní street fotografii. Vystudoval kulturní antropologii Předního východu, a účastní se i archeologických výzkumů v Jeruzalémě, který je mu stálým zdrojem fotografické inspirace.
David se vám bude věnovat hlavně na fotoexpedicích do Jordánska a Izraele.

1518717571-jakub_valdivia_ (1).jpg

Jakub Valdivia

Fotograf a lektor

Momentálně pracuje na volné noze. Jeho nejčastější náplní práce jsou zakázky pro různé firmy jako reportážní fotograf, školitel techniky a lektor fotografických kurzů. Ve volném čase se věnuje sportovní fotografii, která vychází z jeho nadšení pro aktivní život a zdravý životní styl.
Kubu budete moci vidět na více expedicích, ale zkuste s ním třeba zájezd do Jordánska.

by_Honza_Švanda.jpg

Radek Šich

Fotograf a lektor

Radek žije pod Pálavou celý svůj život, takže zná fotogenická místa v jejím okolí jako svoje boty. Krom přírodních krás se věnuje fotografování pavouků, je členem České arachnologické společnosti a je autorem spousty fotografií v publikacích věnovaných přírodě ČR. 
Za svou nejsilnější stránku považuje fotoreportáže z koncertů, fotí pro náš největší hudební časopis - rockový magazín Spark. Radek také spolupracuje se společností Manfrotto. Setkat se s ním můžete na workshopu Jižní Morava...

vojta-herout_960px.jpg

Vojta Herout

Fotograf a lektor

"Když nefotím, tak fotím," vysvětluje VOJTa fakt, že má fotografii jako povolání i koníček zároveň už po dlouhé roky.
Slovíčko "fotograf" začal psát do kolonky "zaměstnání" poprvé v roce 2007 během pobytu v Londýně. Po návratu zpět do České republiky už to tak zůstalo, snad jen status zaměstnance vyměnil za práci na volné noze.
V současné době se věnuje širokému spektru komerční fotografie, od interiérů až po reportáže. S lektorováním fotografických workshopů začal v roce 2016.
Jo, a na ten netypický zápis jeho křestního jména se prý máte zeptat jeho. Třeba během workshopu na Madeiře nebo na Lofotech.

0260sq.jpg

Jiří Šebek

Fotograf a lektor

Jirka je profesionální fotograf krajiny a architektury. Ve své volné tvorbě se věnuje focení snové mlhou zalité Praze či minimalistické krajině Krušných hor a Toskánska. Nejraději však fotografuje pobřežní krajinu na dlouhý čas, třeba u Baltského moře. Své zkušenosti předává na fotografických workshopech již do roku 2008. Za své fotografie získal několik ocenění vč. vítězství v soutěži Czech Press Photo.

foto-HB.jpg

Helena Bartošová

Fotografka a lektorka

Helena se fotografování věnuje od svých školních let, prošla si školou klasické fotografie, kterou v dnešní době dokáže zúročit i ve své digitální tvorbě. Věnuje se především krajinářské fotografii. Cestování s foťákem v ruce se stalo její vášní, navštívila mnoho destinací. Její srdeční záležitostí se staly severské, zejména skandinávské země, kam se pravidelně vrací. Ráda zachycuje ty neopakovatelné momenty, kdy vnímáte sílu a krásu přírody a pozorujete zázraky, které vytváří. Své zkušenosti a nadšení pro fotografování předává na workshopech od roku 2016.

Tomáš-Vocelka-foto-Hana-Vocelková.jpg

Tomáš Vocelka

Fotograf a lektor

Je fotograf a novinář na volné noze. Hlavní část práce nyní odvádí pro zpravodajský web Aktuálně.cz, pro který fotografuje a také připravuje rubriku Foto. Je držitelem Czech Press Photo 2018 v kategorii Proměny Prahy / Grant Prahy. Získal ocenění Commended na prestižní světové fotosoutěži Sony World Photography Awards a je finalistou mezinárodní soutěže Travel Photographer of the Year 2016. Specializuje se na reportážní, leteckou a krajinářskou fotografii.
S Tomem se můžete setkat třeba na fotoexpedici "Polský Balt" ZDE.

Ali.jpg

Ali Hrdinová

Fotografka a lektorka

Fotit začala už jako malá Exaktou po dědovi, prošla si zkušeností v temné komoře… K její lásce k fotografovaní se po roce 1989 přidala i vášeň pro cestování a jejím osudovým kontinentem se stala Afrika. Baví ji fotografie města, ale nejvíc lidi – „street photo“ a portréty. Její specialitou jsou příroda a fotografie zvířat v jejich přirozeném prostředí. Ráda vám představí Afriku z mnoha úhlů objektivu. Zažijte s Álou třeba fotoexpedici do Namibie.

DSC_6311 pro www a fb graf logi upravena

Marek Svoboda

Fotograf a lektor

S Markem se potkáte jako s lektorem na Moravě. Hlavně na Kyjovsku v oblasti zvané Moravské Toskánsko.
"Focení je jedním z mých největších koníčků a věnuji se mu už docela dlouho. Jak dlouho to, už si ani přesně nepamatuji :) "

Portrait with Camera_small.jpg

Erika Valkovičová

fotografka a lektorka

Erika je nezávislá fotografka pôvodom zo Slovenska, dlhodobo žije v Prahe. Jej záľubou je návšteva miest Svetového dedičstva, navštívila ich viac ako 270 v takmer 60 krajinách sveta. Je držiteľkou Národnej ceny Slovenska v Sony World Photography Awards 2018 a získala mnoho ďalších ocenení vo svetových fotografických súťažiach. Erika je ambasádorkou filtrov VFFOTO a jej tvorba odzrkadľuje vášeň pre cestovanie a lásku k prírode.
Zkuste jet s Erikou do Maďarska nebo na Seychely, neprohloupíte. 

vasek_krizek_2.jpeg

Václav Křížek

Fotograf a lektor

Václav je komerční fotograf, lektor a tvůrce obsahu na volné noze. Fotografie je pro něj životní styl. Jako popularizátor fotografie v komunitě spolupracuje se společnostmi FotoŠkoda a Canon. Ve své volné tvorbě se věnuje focení krajiny a přírody a snaží se lidem přiblížít její čistou krásu. Nejčastěji se s ním potkáte na expedicích se zaměřením na divokou přírodu a krajinu, Skotsko, Helgoland apod. 

LRM_EXPORT_20180805_142844 (1).jpg

Martin Pospíchal

Fotograf, průvodce a lektor

Nejčastěji se s Martinem potkáte na našich expedicích na Island a Faerské ostrovy. Martin miluje hory, severskou i naši přírodu, které si i rád projde třeba i na celodenním či několikadenním treku. 
Martin se živí jako právník a fotografie je pro něj tvůrčí koníček a návrat k výtvarnému umění, kterému se věnoval hodně ve školním věku. Ve své tvorbě se věnuje focení krajiny a přírody, a to jak samotných scenérií, tak občas i detailů, případně zvířat, přičemž nejraději má papuchalky. Martin má rád i severskou atmosféru, severské filmy, design a jiné umění pocházející z těchto zemí. Kromě toho miluje i piva z řemeslných pivovarů, zejména svrchně kvašené speciály.

Já.jpg

Martin Ševčík

Fotograf a lektor

"Fotografování se s přestávkami věnuji již od sedmé třídy základní školy, kdy se mi poprvé dostal do ruky fotoaparát s měchem, nejspíše po dědovi. Od té doby mě fotografování chytlo a drží mě až do dnes.
Jediné
vzdělání, které se mi v tomto oboru dostalo, byl fotografický kroužek v domě pionýrů a mládeže v Havířově, kde jsem se naučil mokrý proces výroby fotografie, který jsem ale s rozvíjející se technikou opustil a nyní fotím digitální zrcadlovkou Canon. Jelikož jsem měl ještě jeden koníček a tím bylo letecké modelářství, tak jsem nyní skloubil dva koníčky do jednoho a pořídil jsem si dron, s kterým mohu nejen létat, ale i pořizovat neobvyklé letecké snímky.
Ve fotografii nemám vyhraněné
téma, rád fotím přírodu a industriální stavby, ale nebráním se i jiným žánrům.
Mé fotografie můžete nalézt na stránkách www.martinsevcik.cz a příležitostně i na facebooku.

IMG_2094_Ondra_Polsko-9-2020 (1).jpg

Ondřej Prosický

Fotograf a lektor

Ondra je fotograf divokých zvířat a krajiny, píšící autor, lektor, průvodce a především milovník přírody. Ve své tvorbě se zaměřuje na fotografování živé přírody. Na snímcích chce nápaditě zaznamenat chování zvířat v jejich přirozeném prostředí. Pořádá fotografické workshopy v Česku, ale i ve Finsku a v Kostarice. Je členem Asociace profesionálních fotografů ČR a Evropské federace profesionálních fotografů, která mu v roce 2011 udělila titul QEP v kategorii Wildlife Photography. Má za sebou přes 40 fotografických výstav a ocenění z celého světa.

P80A1419-Edit.jpg

Marika Veselská

Office managerka a fotografka

Marika je pravá ruka Jardy a všech lektorů.
Postará se o vaše pojištění na fotoexpedicích, o vaše ubytování, o vstupenky, o ...
Prostě o vše ;)

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů.

Podmínky zpracování naleznete ZDE