DSC_5380 pro www a fb bez loga.jpg

Jaroslav Hora

Fotograf, lektor, SEO

Jaroslav je fotograf, lektor, cestovatel, zakladatel cestovní kanceláře a projektu Czech Photo Travel, jednatelem firmy Horus EYE s.r.o.
Fotografuje profesionálně od roku 2004. Zaměřuje se zejména na krajinářskou fotografii a fotografii města, ale baví ho i další žánry.
Potkáte ho zatím téměř na všech fotoexpedicích.
Jarda je ambassadorem značek Olympus, Tilak a VF Foto.
"Fotografování mě nejen živí, ale hlavně baví a budu rád, když vás bude bavit nejen se mnou, ale i s dalšími kolegy."

Martin_bw (1).jpg

Martin Rak

Fotograf a lektor

Martin je krajinářský fotograf, jehož práce si získala celosvětový obdiv. Známý je především díky charakteristickým snovým pohledům a lyrickým záběrům krajiny zalité mlhou, často v dramatické kombinaci se
slunečními paprsky. Věnuje se také minimalistickým kompozicím a zdánlivě obyčejným místům, které se snaží zachytit netradičním způsobem. Jeho tvorba je pravidelně publikována v českém i zahraničním tisku a setkat se
s ním můžete i v televizních reportážích.
Výběr z jeho fotografií je k vidění v pražské EinsZwei Gallery. Martin
se pravidelně umisťuje na předních místech fotografických soutěží (EISA Maestro, Sony World Photography
Awards, International Photo Awards IPA, Prix de la Photographie Paris Px3 a další). Od roku 2016 pořádá
skupinové a individuální fotografické workshopy u nás i ve světě. Martinovým oblíbeným krajem jsou severní
Čechy, zejména Českosaské Švýcarsko, kde vzniká velká část jeho fotografií. V Evropě fotografuje nejčastěji v
Itálii, Německu, Rakousku, Slovinsku či Švýcarsku. Tématem, který prochází celým Martinovým dílem, je nejen
krása a síla přírody, ale také nutnost její ochrany.
S Martinem se u nás setkáte na workshopu v Dolomitech.

1466680855-david_rafael_moulis.jpg

David Rafael Moulis

Fotograf a lektor

Davida k fotografii přivedla touha zaznamenávat život kolem sebe a u této ideje zůstal dodnes - věnuje se především reportážní street fotografii. Vystudoval kulturní antropologii Předního východu, a účastní se i archeologických výzkumů v Jeruzalémě, který je mu stálým zdrojem fotografické inspirace.
David se vám bude věnovat hlavně na fotoexpedicích do Jordánska a Izraele.

1518717571-jakub_valdivia_ (1).jpg

Jakub Valdivia

Fotograf a lektor

Momentálně pracuje na volné noze. Jeho nejčastější náplní práce jsou zakázky pro různé firmy jako reportážní fotograf, školitel techniky a lektor fotografických kurzů. Ve volném čase se věnuje sportovní fotografii, která vychází z jeho nadšení pro aktivní život a zdravý životní styl.
Kubu budete moci vidět na více expedicích, ale zkuste s ním třeba zájezd do Jordánska.

by_Honza_Švanda.jpg

Radek Šich

Fotograf a lektor

Radek žije pod Pálavou celý svůj život, takže zná fotogenická místa v jejím okolí jako svoje boty. Krom přírodních krás se věnuje fotografování pavouků, je členem České arachnologické společnosti a je autorem spousty fotografií v publikacích věnovaných přírodě ČR. 
Za svou nejsilnější stránku považuje fotoreportáže z koncertů, fotí pro náš největší hudební časopis - rockový magazín Spark. Radek také spolupracuje se společností Manfrotto. Setkat se s ním můžete na workshopu Jižní Morava...

vojta-herout_960px.jpg

Vojta Herout

Fotograf a lektor

"Když nefotím, tak fotím," vysvětluje VOJTa fakt, že má fotografii jako povolání i koníček zároveň už po dlouhé roky.
Slovíčko "fotograf" začal psát do kolonky "zaměstnání" poprvé v roce 2007 během pobytu v Londýně. Po návratu zpět do České republiky už to tak zůstalo, snad jen status zaměstnance vyměnil za práci na volné noze.
V současné době se věnuje širokému spektru komerční fotografie, od interiérů až po reportáže. S lektorováním fotografických workshopů začal v roce 2016.
Jo, a na ten netypický zápis jeho křestního jména se prý máte zeptat jeho. Třeba během workshopu na Madeiře nebo na Lofotech.

0260sq.jpg

Jiří Šebek

Fotograf a lektor

Jirka je profesionální fotograf krajiny a architektury. Ve své volné tvorbě se věnuje focení snové mlhou zalité Praze či minimalistické krajině Krušných hor a Toskánska. Nejraději však fotografuje pobřežní krajinu na dlouhý čas, třeba u Baltského moře. Své zkušenosti předává na fotografických workshopech již do roku 2008. Za své fotografie získal několik ocenění vč. vítězství v soutěži Czech Press Photo.

foto-HB.jpg

Helena Bartošová

Fotografka a lektorka

Helena se fotografování věnuje od svých školních let, prošla si školou klasické fotografie, kterou v dnešní době dokáže zúročit i ve své digitální tvorbě. Věnuje se především krajinářské fotografii. Cestování s foťákem v ruce se stalo její vášní, navštívila mnoho destinací. Její srdeční záležitostí se staly severské, zejména skandinávské země, kam se pravidelně vrací. Ráda zachycuje ty neopakovatelné momenty, kdy vnímáte sílu a krásu přírody a pozorujete zázraky, které vytváří. Své zkušenosti a nadšení pro fotografování předává na workshopech od roku 2016.

unnamed (11).png

Zdeněk Jakl

Fotograf a lektor

Fotografování se věnuje od roku 2015, kdy pobýval pracovně ve Skotsku a okouzlila ho krása severské krajiny a krotkost volně žijících zvířat. Od té doby navštívil za účelem fotografování divoké přírody mnoho míst v Evropě i mimo ni. 

S oblibou se věnuje fotografování širokoúhlým makroobjektivem. 

Se Zdeňkem spolupořádáme focení jelenů v Anglii.

Tomáš-Vocelka-foto-Hana-Vocelková.jpg

Tomáš Vocelka

Fotograf a lektor

Je fotograf a novinář na volné noze. Hlavní část práce nyní odvádí pro zpravodajský web Aktuálně.cz, pro který fotografuje a také připravuje rubriku Foto. Je držitelem Czech Press Photo 2018 v kategorii Proměny Prahy / Grant Prahy. Získal ocenění Commended na prestižní světové fotosoutěži Sony World Photography Awards a je finalistou mezinárodní soutěže Travel Photographer of the Year 2016. Specializuje se na reportážní, leteckou a krajinářskou fotografii.
S Tomem se můžete setkat třeba na fotoexpedici "Polský Balt" ZDE.

Ali.jpg

Ali Hrdinová

Fotografka a lektorka

Fotit začala už jako malá Exaktou po dědovi, prošla si zkušeností v temné komoře… K její lásce k fotografovaní se po roce 1989 přidala i vášeň pro cestování a jejím osudovým kontinentem se stala Afrika. Baví ji fotografie města, ale nejvíc lidi – „street photo“ a portréty. Její specialitou jsou příroda a fotografie zvířat v jejich přirozeném prostředí. Ráda vám představí Afriku z mnoha úhlů objektivu. Zažijte s Álou třeba fotoexpedici do Namibie.

DSC_6311 pro www a fb graf logi upravena

Marek Svoboda

Fotograf a lektor

S Markem se potkáte jako s lektorem na Moravě. Hlavně na Kyjovsku v oblasti zvané Moravské Toskánsko.
"Focení je jedním z mých největších koníčků a věnuji se mu už docela dlouho. Jak dlouho to, už si ani přesně nepamatuji :) "

Portrait with Camera_small.jpg

Erika Valkovičová

fotografka a lektorka

Erika je nezávislá fotografka pôvodom zo Slovenska, dlhodobo žije v Prahe. Jej záľubou je návšteva miest Svetového dedičstva, navštívila ich viac ako 270 v takmer 60 krajinách sveta. Je držiteľkou Národnej ceny Slovenska v Sony World Photography Awards 2018 a získala mnoho ďalších ocenení vo svetových fotografických súťažiach. Erika je ambasádorkou filtrov VFFOTO a jej tvorba odzrkadľuje vášeň pre cestovanie a lásku k prírode.
Zkuste jet s Erikou do Maďarska nebo na Seychely, neprohloupíte. 

vasek_krizek_2.jpeg

Václav Křížek

Fotograf a lektor

Václav je komerční fotograf, lektor a tvůrce obsahu na volné noze. Fotografie je pro něj životní styl. Jako popularizátor fotografie v komunitě spolupracuje se společnostmi FotoŠkoda a Canon. Ve své volné tvorbě se věnuje focení krajiny a přírody a snaží se lidem přiblížít její čistou krásu. Nejčastěji se s ním potkáte na expedicích se zaměřením na divokou přírodu a krajinu, Skotsko, Helgoland apod. 

LRM_EXPORT_20180805_142844 (1).jpg

Martin Pospíchal

Fotograf, průvodce a lektor

Nejčastěji se s Martinem potkáte na našich expedicích na Island a Faerské ostrovy. Martin miluje hory, severskou i naši přírodu, které si i rád projde třeba i na celodenním či několikadenním treku. 
Martin se živí jako právník a fotografie je pro něj tvůrčí koníček a návrat k výtvarnému umění, kterému se věnoval hodně ve školním věku. Ve své tvorbě se věnuje focení krajiny a přírody, a to jak samotných scenérií, tak občas i detailů, případně zvířat, přičemž nejraději má papuchalky. Martin má rád i severskou atmosféru, severské filmy, design a jiné umění pocházející z těchto zemí. Kromě toho miluje i piva z řemeslných pivovarů, zejména svrchně kvašené speciály.

Já.jpg

Martin Ševčík

Fotograf a lektor

"Fotografování se s přestávkami věnuji již od sedmé třídy základní školy, kdy se mi poprvé dostal do ruky fotoaparát s měchem, nejspíše po dědovi. Od té doby mě fotografování chytlo a drží mě až do dnes.
Jediné
vzdělání, které se mi v tomto oboru dostalo, byl fotografický kroužek v domě pionýrů a mládeže v Havířově, kde jsem se naučil mokrý proces výroby fotografie, který jsem ale s rozvíjející se technikou opustil a nyní fotím digitální zrcadlovkou Canon. Jelikož jsem měl ještě jeden koníček a tím bylo letecké modelářství, tak jsem nyní skloubil dva koníčky do jednoho a pořídil jsem si dron, s kterým mohu nejen létat, ale i pořizovat neobvyklé letecké snímky.
Ve fotografii nemám vyhraněné
téma, rád fotím přírodu a industriální stavby, ale nebráním se i jiným žánrům.
Mé fotografie můžete nalézt na stránkách www.martinsevcik.cz a příležitostně i na facebooku.

IMG_2094_Ondra_Polsko-9-2020 (1).jpg

Ondřej Prosický

Fotograf a lektor

Ondra je fotograf divokých zvířat a krajiny, píšící autor, lektor, průvodce a především milovník přírody. Ve své tvorbě se zaměřuje na fotografování živé přírody. Na snímcích chce nápaditě zaznamenat chování zvířat v jejich přirozeném prostředí. Pořádá fotografické workshopy v Česku, ale i ve Finsku a v Kostarice. Je členem Asociace profesionálních fotografů ČR a Evropské federace profesionálních fotografů, která mu v roce 2011 udělila titul QEP v kategorii Wildlife Photography. Má za sebou přes 40 fotografických výstav a ocenění z celého světa.

Jiří skořepa.jpg

Jiří Skořepa

Fotograf a lektor

K fotografování jsem se dostal ve dvanácti letech, když jsem objevil, že po stisknutí čudlíku se z placatého černého kvádříku po dědečkovi vyklopí nádherně starobyle vyhlížející černý měch s pochromovaným objektivem na konci. Od té doby se datuje můj zájem jak o fotografii, tak o historickou fototechniku. Fotografování se, jako samouk, od té doby věnuji bezmála půl století. Věnuji se ponejvíce fotografování přírody, občas krajině, stavbám nebo památkám. Mou nejoblíbenější činností je fotografování jarních divokých orchidejí, letních zdomácnělých syslů,   krajiny v podzimním světle a netopýrů v zimním spánku.

Jsem psavec a autor. 20 let zkušeností s fotografováním rostlin jsem shrnul, kromě jiného, i v e-knize FOTOGRAFUJEME ROSTLINY A KVĚTINY.

Pro fotografy píšu a vydávám edici zdarma dostupných elektronických knih „FOTOTAHÁKY“.

Baví mne fotografování s filtry a snad si tu a tam mohu dovolit k nim něco kvalifikovaně pronést.

Fotografické zkušenosti předávám na workshopech, věnovaných převážně rostlinám či krajině středomoří.

P80A1419-Edit.jpg

Marika Veselská

Office managerka a fotografka

Marika je pravá ruka Jardy a všech lektorů.
Postará se o vaše pojištění na fotoexpedicích, o vaše ubytování, o vstupenky, o ...
Prostě o vše ;)

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů.

Podmínky zpracování naleznete ZDE