top of page
DSC_5380 pro www a fb bez loga.jpg

Jaroslav Hora

Fotograf, lektor, CEO

Jaroslav je fotograf, lektor, cestovatel, zakladatel cestovní kanceláře a projektu Czech Photo Travel, jednatelem firmy Horus EYE s.r.o.
Fotografuje profesionálně od roku 2004. Zaměřuje se zejména na krajinářskou fotografii a fotografii města, ale baví ho i další žánry.
Jarda je ambassadorem značek OM SYSTEM, Tilak a VF Foto.
"Fotografování mě nejen živí, ale hlavně baví a budu rád, když vás bude bavit nejen se mnou, ale i s dalšími kolegy."

Jardu uvidíte většinou na expedicích do Asie či Kostariku, ale hlavně mapovacích expedicích a na kurzech postprodukce a zpětné vazby po návratu z fotoexpedic a workshopů.

P80A1419-Edit.jpg

Marika Veselská

Office managerka a fotografka

Marika je pravá ruka Jardy a všech lektorů. Postará se o vaše smlouvy, pojištění na fotoexpedicích, o vaše ubytování, o vstupenky, o ...Prostě o vše ;)

Michal Krause.jpg

Michal Krause

Fotograf a lektor

Michal se fotografii věnuje déle než dvacet let, od roku 2015 profesionálně. Jeho fotografie divoké přírody byly oceněny v mezinárodních soutěžích Nature’s Best, Wildlife Photo Contest, Nature Photographer of the Year nebo Natural Landscape Photography Awards, i tuzemském Czech Press Photo. Patří mezi světovou skupinu ambasadorů fotografické techniky FujiFilm x-photographers, je ambasadorem značky f-stop a spoluzakladatelem soutěže Czech Nature Photo. Pořádá individuální fotografické kurzy a je autorem několika úspěšných e-knih o úpravách fotografií.

Michal se vám bude věnovat na fotoexpedicích:

1466680855-david_rafael_moulis.jpg

David Rafael Moulis

Fotograf a lektor

Davida k fotografii přivedla touha zaznamenávat život kolem sebe a u této ideje zůstal dodnes - věnuje se především reportážní street fotografii. Vystudoval kulturní antropologii Předního východu, a účastní se i archeologických výzkumů v Jeruzalémě, který je mu stálým zdrojem fotografické inspirace.
David se vám bude věnovat hlavně na fotoexpedicích:

Martin_bw (1).jpg

Martin Rak

Fotograf a lektor

Martin je krajinářský fotograf, jehož práce si získala celosvětový obdiv. Známý je především díky charakteristickým snovým pohledům a lyrickým záběrům krajiny zalité mlhou, často v dramatické kombinaci se
slunečními paprsky. Věnuje se také minimalistickým kompozicím a zdánlivě obyčejným místům, které se snaží zachytit netradičním způsobem. Jeho tvorba je pravidelně publikována v českém i zahraničním tisku a setkat se s ním můžete i v televizních reportážích.
Výběr z jeho fotografií je k vidění v pražské EinsZwei Gallery. Martin se pravidelně umisťuje na předních místech fotografických soutěží (EISA Maestro, Sony World Photography Awards, International Photo Awards IPA, Prix de la Photographie Paris Px3 a další). Od roku 2016 pořádá skupinové a individuální fotografické workshopy u nás i ve světě. Martinovým oblíbeným krajem jsou severní Čechy, zejména Českosaské Švýcarsko, kde vzniká velká část jeho fotografií. V Evropě fotografuje nejčastěji v Itálii, Německu, Rakousku, Slovinsku či Švýcarsku. Tématem, který prochází celým Martinovým dílem, je nejen krása a síla přírody, ale také nutnost její ochrany.
S Martinem se u nás setkáte na workshopu v:

vojta-herout_960px.jpg

Vojta Herout

Fotograf a lektor

"Když nefotím, tak fotím," vysvětluje VOJTa fakt, že má fotografii jako povolání i koníček zároveň už po dlouhé roky.
Slovíčko "fotograf" začal psát do kolonky "zaměstnání" poprvé v roce 2007 během pobytu v Londýně. Po návratu zpět do České republiky už to tak zůstalo, snad jen status zaměstnance vyměnil za práci na volné noze.
V současné době se věnuje širokému spektru komerční fotografie, od interiérů až po reportáže. S lektorováním fotografických workshopů začal v roce 2016.
Jo, a na ten netypický zápis jeho křestního jména se prý máte zeptat jeho.

Vojte se vám bude věnovat na workshopu:

by_Honza_Švanda.jpg

Radek Šich

Fotograf a lektor

Radek žije pod Pálavou celý svůj život, takže zná fotogenická místa v jejím okolí jako svoje boty. Krom přírodních krás se věnuje fotografování pavouků, je členem České arachnologické společnosti a je autorem spousty fotografií v publikacích věnovaných přírodě ČR. 
Za svou nejsilnější stránku považuje fotoreportáže z koncertů, fotí pro náš největší hudební časopis - rockový magazín Spark. Radek také spolupracuje se společností Manfrotto. Setkat se s ním můžete na workshopu Jižní Morava.

1518717571-jakub_valdivia_ (1).jpg

Jakub Valdivia

Fotograf a lektor

Momentálně pracuje na volné noze. Jeho nejčastější náplní práce jsou zakázky pro různé firmy jako reportážní fotograf, školitel techniky a lektor fotografických kurzů. Ve volném čase se věnuje sportovní fotografii, která vychází z jeho nadšení pro aktivní život a zdravý životní styl.
Kubu budete moci vidět na více expedicích, ale zkuste s ním třeba zájezd do Jordánska.

unnamed (11).png

Zdeněk Jakl

Fotograf a lektor

Fotografování se věnuje od roku 2015, kdy pobýval pracovně ve Skotsku a okouzlila ho krása severské krajiny a krotkost volně žijících zvířat. Od té doby navštívil za účelem fotografování divoké přírody mnoho míst v Evropě i mimo ni. 

S oblibou se věnuje fotografování širokoúhlým makroobjektivem. 

Se Zdeňkem spolupořádáme focení jelenů v Anglii.

Lemberk_V_01.jpg

Vladimír Lemberk

Fotograf, průvodce a zoolog

Vláďa je zoolog a fotograf na volné noze, taky průvodce a cestovatel. Nebylo tomu tak vždy – přes čtvrt století pracoval jako zoolog v krajském muzeu, ale pak se rozhodl jít vlastní cestou a svobodně. Specializuje se na fotografování přírody a krajiny, ale nejen to... Asi největším potěšením je pro něj cestování do nepřístupných oblastí, kde hledá vzácná zvířata a ty se snaží fotografovat. O svých cestách přednáší a píše články do časopisů. Napsal taky několik knih, třeba o Madagaskaru nebo Sulawesi. Jeho fotografie můžete vidět na příležitostných výstavách nebo na jeho webu www.stopy.cz. Setkat se s ním můžeme na expedicích, které se zaměřují hlavně na divokou přírodu: 

A7R04717.jpg

Michaela Glűcková

Fotografka a lektorka

Míšu přivedla k focení potřeba zdokumentovat své cestování. To ještě netušila, jak moc jí fotografování učaruje. Aktuálně fotí hlavně krajinu, ale na svých cestách se nebojí zabrousit i do jiných fotografických oblastí. Do všeho jde s humorem sobě vlastním a nové věci bere jako výzvu. S Míšou se budete setkávat na workshopech a fotoexpedicích:

Snímek obrazovky 2022-12-31 v 11.56.42.png

Zdeňka Šichová

Fotografka a lektorka

Vystudovala jsem zpěv na konzervatoři v Brně.
Nyní jsem ředitelkou ZUŠ Pohořelice.
Fotit jsem začala při cestách za koncerty.
Jsem externí fotograf pro časopis Fakker a někdy pro Spark.
Snažím se vidět všechno z co nejvíce úhlů, stejně tak se to snažím předat lidem kolem sebe - a je jedno, co se zrovna učíme.
Baví mě, ukazovat lidem, že je mnoho cest a pomoct jim hledat tu jejich.

Se Zdeňkou se budete setkávat spolu s jejím manželem na worshopu Jižní Morava

EF_Irsko2021_NikonZ6ii_04528 copy.jpg

Petr Jan Juračka

Fotograf a lektor

Petr Jan Juračka je jeden ze současných předních fotografů přírodních věd. Jeho oborem jsou fotografie, které mnohdy ukazují nečekané příběhy a fenomény, kterým se Petr mj. věnuje na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy. Jako přírodovědec, ale taky jako prostý milovník dobrodružství a výzev, procestoval s fotografickou a filmařskou technikou značnou část Afriky, Asie, Grónska a střední Ameriky. Na svém kontě má již několik krátkých přírodovědných filmů a seriálů. Nejznámějším filmovým počinem, na kterém se podílel, byl film Who's Who in Mycology, poněkud nezvyklý hraný film režisérky Marie Dvořákové, který získal Oscara v Las Vegas v roce 2017. Je autorem knih Ze života fotografa a Ostrovy Atlantiku, z nichž druhá pojednává o dvou jeho předchozích návštěvách Irska, které si zamiloval. Svou práci má rád. 

Petra můžete mít jako průvodce po fotoexpedici Irsko.

45745182_10156920009112009_1774842557298114560_o-4.jpg

David Gaberle

Fotograf a lektor

David Gaberle se věnuje fotografii od roku 2012. O tři roky později dostudoval antropologii na University College London a stal se ambasadorem společnosti Fujifilm. V roce 2017 vydal u uměleckého nakladelství Kant svou první fotoknihu Metropolight. Kromě pozornosti zahraničních médií jako je britský The Guardian nebo španělský El País se kniha objevila i v mnoha českých médiích včetně titulní strany časopisu FOTO.

 V roce 2018 navazovala na knihu městských fotografií zakázka od Institutu Plánování Prahy a s tím spojená Davidova první sólo výstava v prostorech Centra Architektury a Městského Plánování (CAMP). Ve stejné době David začal pořádat fotografické workshopy u nás i v zahraničí. O rok později získal za fotožurnalistický projekt projekt Nejsi Sám pro Aktuálně novinářskou cenu Open Society Fund.

 V posledních dvou letech David nahrává podcasty s osobnostmi české fotografie a věnuje se hudbě. Jeho poslední půlroční výstava v roce 2022 v London Czech Center poprvé kombinovala jeho fotografickou i hudební tvorbu.

David bude váš průvodce po Japonsku.

rostislav stach yellowstone

Rostislav Stach

Fotograf a lektor

"Fotografuji od r. 1974, od r. 1978 se specializuji na snímky naší fauny. V roce 1996 jsem byl zvolen prezidentem Klubu fotografů přírody při Českomoravské myslivecké jednotě v Praze, v roce 2011 jsem svou činnost v KFP na vlastní žádost ukončil.
V roce 1993 jsem se přestěhoval do Chomutova, kde jsem až do roku 2005 pracoval ve vedení Podkrušnohorského zooparku. Od roku 2005 jsem jako fotograf "na volné noze."

Rosťu postupně uvidíte na vice workshopech, ale nyní bude vaším průvodcem v Yellowstonu.

110359-lg-QEP-RGB-1.jpg
0260sq.jpg

Jiří Šebek

Fotograf a lektor

Jirka je profesionální fotograf krajiny a architektury. Ve své volné tvorbě se věnuje focení snové mlhou zalité Praze či minimalistické krajině Krušných hor a Toskánska. Nejraději však fotografuje pobřežní krajinu na dlouhý čas, třeba u Baltského moře. Své zkušenosti předává na fotografických workshopech již do roku 2008. Za své fotografie získal několik ocenění vč. vítězství v soutěži Czech Press Photo.

Jirku uvidíte na workshopech:

Tomáš-Vocelka-foto-Hana-Vocelková.jpg

Tomáš Vocelka

Fotograf a lektor

Je fotograf a novinář na volné noze. Hlavní část práce nyní odvádí pro zpravodajský web Aktuálně.cz, pro který fotografuje a také připravuje rubriku Foto. Je držitelem Czech Press Photo 2018 v kategorii Proměny Prahy / Grant Prahy. Získal ocenění Commended na prestižní světové fotosoutěži Sony World Photography Awards a je finalistou mezinárodní soutěže Travel Photographer of the Year 2016. Specializuje se na reportážní, leteckou a krajinářskou fotografii.
S Tomem se můžete setkat třeba na fotoexpedici "Polský Balt" ZDE.

Ali.jpg

Ali Hrdinová

Fotografka a lektorka

Fotit začala už jako malá Exaktou po dědovi, prošla si zkušeností v temné komoře… K její lásce k fotografovaní se po roce 1989 přidala i vášeň pro cestování a jejím osudovým kontinentem se stala Afrika. Baví ji fotografie města, ale nejvíc lidi – „street photo“ a portréty. Její specialitou jsou příroda a fotografie zvířat v jejich přirozeném prostředí. Ráda vám představí Afriku z mnoha úhlů objektivu.

Álu uvidíte na fotoexpedicích:

magda.jpeg

Magdaléna Straková

fotografka a lektorka

Je nadšená fotografka s mnoha oceněními v našich i zahraničních soutěžích - například Fotograf roku 2016 (celkový vítěz celoroční soutěže časopisu FotoVideo), Travel Photographer of the Year 2018 (největší světová soutěž cestovatelské fotografie, 3. místo v kategorii Travel Portfolio), Bird Photographer of the Year 2020 (nevětší světová soutěž zaměřená na fotografie ptactva - 1. místo v kategorii Garden and Urban Birds) a mnoho dalších v mnoha různých oblastech fotografie. Snímky publikuje již od roku 1997
Pojeďte s Magdou do Indie.

vasek_krizek_2.jpeg

Václav Křížek

Fotograf a lektor

Václav je komerční fotograf, lektor a tvůrce obsahu na volné noze. Fotografie je pro něj životní styl. Jako popularizátor fotografie v komunitě spolupracuje se společnostmi FotoŠkoda a Canon. Ve své volné tvorbě se věnuje focení krajiny a přírody a snaží se lidem přiblížít její čistou krásu. Nejčastěji se s ním potkáte na expedicích se zaměřením na divokou přírodu a krajinu.

Konkrétně:

IMG_2094_Ondra_Polsko-9-2020 (1).jpg

Ondřej Prosický

Fotograf a lektor

Ondra je fotograf divokých zvířat a krajiny, píšící autor, lektor, průvodce a především milovník přírody. Ve své tvorbě se zaměřuje na fotografování živé přírody. Na snímcích chce nápaditě zaznamenat chování zvířat v jejich přirozeném prostředí. Pořádá fotografické workshopy v Česku, ale i ve Finsku a v Kostarice. Je členem Asociace profesionálních fotografů ČR a Evropské federace profesionálních fotografů, která mu v roce 2011 udělila titul QEP v kategorii Wildlife Photography. Má za sebou přes 40 fotografických výstav a ocenění z celého světa.

Ondru uvidíte na expedicích a workshopech:

LRM_EXPORT_20180805_142844 (1).jpg

Martin Pospíchal

Fotograf, průvodce a lektor

Martin miluje hory, severskou i naši přírodu, které si i rád projde třeba i na celodenním či několikadenním treku. 
Martin se živí jako právník a fotografie je pro něj tvůrčí koníček a návrat k výtvarnému umění, kterému se věnoval hodně ve školním věku. Ve své tvorbě se věnuje focení krajiny a přírody, a to jak samotných scenérií, tak občas i detailů, případně zvířat, přičemž nejraději má papuchalky. Martin má rád i severskou atmosféru, severské filmy, design a jiné umění pocházející z těchto zemí. Kromě toho miluje i piva z řemeslných pivovarů, zejména svrchně kvašené speciály.

Martin vás bude doprovázet na:

Já.jpg

Martin Ševčík

Fotograf a lektor

"Fotografování se s přestávkami věnuji již od sedmé třídy základní školy, kdy se mi poprvé dostal do ruky fotoaparát s měchem, nejspíše po dědovi. Od té doby mě fotografování chytlo a drží mě až do dnes.
Jediné
vzdělání, které se mi v tomto oboru dostalo, byl fotografický kroužek v domě pionýrů a mládeže v Havířově, kde jsem se naučil mokrý proces výroby fotografie, který jsem ale s rozvíjející se technikou opustil a nyní fotím digitální zrcadlovkou Canon. Jelikož jsem měl ještě jeden koníček a tím bylo letecké modelářství, tak jsem nyní skloubil dva koníčky do jednoho a pořídil jsem si dron, s kterým mohu nejen létat, ale i pořizovat neobvyklé letecké snímky.
Ve fotografii nemám vyhraněné
téma, rád fotím přírodu a industriální stavby, ale nebráním se i jiným žánrům.
Mé fotografie můžete nalézt na stránkách www.martinsevcik.cz a příležitostně i na facebooku.

Martin vás bude doprovázet na workshopu "Razovitem".

Jiří skořepa.jpg

Jiří Skořepa

Fotograf a lektor

K fotografování jsem se dostal ve dvanácti letech, když jsem objevil, že po stisknutí čudlíku se z placatého černého kvádříku po dědečkovi vyklopí nádherně starobyle vyhlížející černý měch s pochromovaným objektivem na konci. Od té doby se datuje můj zájem jak o fotografii, tak o historickou fototechniku. Fotografování se, jako samouk, od té doby věnuji bezmála půl století. Věnuji se ponejvíce fotografování přírody, občas krajině, stavbám nebo památkám. Mou nejoblíbenější činností je fotografování jarních divokých orchidejí, letních zdomácnělých syslů,   krajiny v podzimním světle a netopýrů v zimním spánku.

Jsem psavec a autor. 20 let zkušeností s fotografováním rostlin jsem shrnul, kromě jiného, i v e-knize FOTOGRAFUJEME ROSTLINY A KVĚTINY.

Pro fotografy píšu a vydávám edici zdarma dostupných elektronických knih „FOTOTAHÁKY“.

Baví mne fotografování s filtry a snad si tu a tam mohu dovolit k nim něco kvalifikovaně pronést.

Fotografické zkušenosti předávám na workshopech, věnovaných převážně rostlinám či krajině středomoří.

Jirku uvidíte na workshopech:

Jakub Hodáň.jpg

Jakub Hodáň

Fotograf a lektor

Jakub fotí divokou přírodu déle než deset let a jeho fotografie za tu dobu dosáhly předních umístění v soutěžích jako je Czech Nature Photo, Comedy Wildlife Photography Awards nebo prestižní Australian Nature Photographer of the Year. S fotoaparátem navštívil při svých výpravách za divokou přírodou pět kontinentů – miluje tropické pralesy i mrazivé severské pláně, ale jeho srdeční lokalitou je jednoznačně Austrálie, kam se vydal už několikrát a nemíní s tím přestat ani v budoucnu.

Jakuba uvidíte zejména na fotoexpedici:

A7R04789.jpg

Marek Svoboda

Fotograf a lektor

S Markem se potkáte jako s lektorem na Moravě. Hlavně na Kyjovsku v oblasti zvané Moravské Toskánsko.
"Focení je jedním z mých největších koníčků a věnuji se mu už docela dlouho. Jak dlouho to, už si ani přesně nepamatuji :) "

Marek vás bude doprovázet na workshopech:

Profilová fotka 3.jpg

Vojta Kosobud

Fotograf a kameraman

Vojta je cestovatel, fotograf a kameraman aktuálně žijící na západním pobřeží Irska.

Komerčně fotografuje a natáčení propagační materiály pro hotely a firmy. 

V minulosti se podílel na vzniku artového dokumentárního filmu Malinká jako kameraman.

Během natáčení si zamiloval irskou krajinu natolik, že se rozhodl přestěhovat.

Ve volném čase fotografuje krajinu a divokou přírodu, za kterou cestuje po celé Evropě.

Vojta je hlavní lektor pro fotoexpedici Irsko.

profilovka (2).jpg

Michal Vitásek

Fotograf a lektor

Michal Vitásek je vášnivý fotograf, který se specializuje na fotografování krajiny a architektury. Jeho práce je zaměřena na zachycení krásy prchavých momentů a unikátních aspektů městské krajiny, kterou se snaží ukazovat na svých fotografiích v tom nejlepším světle. Fotografii se věnuje již přes dvacet let a byl jedním z průkopníků techniky dlouhých expozic v České republice.

Michala můžete vidět na expedicích:

theteam.jpg

Miroslava Rogulová

Fotografka a lektorka

"Jsem módní a beauty fotografka původem ze Slovenska, žijící ve Francii na surfařské pláži."

S fotografováním jsem začala v 15 letech v New Yorku a v oboru se pohybuji již 20 let. Každý měsíc jezdím na focení po celé Evropě od Mnichova přes Paříž až po Zurich. Často jsem každý den v jiné zemi, kde přes den pracuji a v noci cestuji do jiného města. Fotím především pro prestižní modelingové agentury, módní návrháře nebo kosmetické firmy. Jsem zastáncem přirozeného vzhledu a retuše.

Libor Vaicenbacher_BIO.jpg

Libor Vaicenbacher

Fotograf a lektor

Libor je pedagog, biolog, fotograf, průvodce a v současné době zejména redaktor fotografického webu PhotographyLife.com. Jeho badatelská činnost ho před více než patnácti lety poprvé zavedla do Latinské Ameriky a od té doby se tam pravidelně vrací. Mezi jeho zamilované destinace patří zejména tropické Andy Ekvádoru a Kolumbie. Liborovy fotografie byly oceněny například v soutěži Nature's Best nebo Golden Turtle. S Liborem se můžete vypravit například na fotoexpedici: Ekvádor

tpoty magda

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů.

Podmínky zpracování naleznete ZDE 

J Hora PWin.png
logo sony.png
110359-lg-QEP-RGB-1.jpg
EISA-Maestro-2022-Logo-outline.jpg
bottom of page