top of page

Fotoexpedice Španělsko

WORKSHOP / FOTOEXPEDICE VHODNÁ PRIMÁRNĚ PRO FOTOGRAFY

Fotografický workshop ve Španělsku


Severní Španělsko je destinace, která vás uchvátí svou přírodní krásou a bohatým kulturním dědictvím. Tento region, stále fotograficky málo objevený a tudíž silně podceněný, nabízí jedinečnou příležitost zachytit snímky, které ještě nebyly masově přefotografované. Na našem fotografickém workshopu prozkoumáme každý kout tohoto malebného kraje, od historických měst až po dramatické pobřežní scenérie. Zažijete neopakovatelnou atmosféru míst jako Bilbao nebo Avilés, kde se moderní architektura střetává s tradičními uličkami a historickými památkami. 
Během našeho putování navštívíme ikonická místa jako Gaztelugatxe, známé z populárního seriálu Hra o trůny, a dechberoucí pláže Playa de Barrika a Playa de Silencio. Přírodní rezervace Parque Natural de las Dunas de Liencres a úchvatné útesy nabídnou nekonečné možnosti pro skvělé snímky. Tento workshop je ideální pro všechny nadšence do fotografie, kteří chtějí zachytit neobyčejné scenérie a prozkoumat bohatou historii a kulturu severního Španělska.

TERMÍN: 

12. - 20. 4. 2025

LEKTOŘI:

Michal Vitásek a Vojta Herout

(do 4 lidí jede jen jeden z lektorů)

Fotografické lokality

 

Nádherné pobřeží
Nejvíce času budeme fotografovat na pobřeží, které je rozmanité a zkrátka nádherné. Epických míst je zde mnoho! Překrásný je ostrůvek s kostelíkem San Juan de Gaztelugatxe. Pláže Barrika, Cuevas nebo Silencio. Divoké útesy Gueirua, Campiecho a Catedrais. A mnoho dalších. Místa budeme vybírat vždy podle aktuálních podmínek, abyste pořídili co nejlepší fotografie.

 

Moderní i historická města
Architektura a města nejsou primárním cílem našeho fotografování, ale protože se krajina nejlépe fotí v ranním nebo večerním světle, tak přes den máme čas ukojit touhu po poznání místní kultury. Uvidíme města Bilbao, Santander, Avilés a další.

 

Vnitrozemí
Nejen na pobřeží jsou skvělé fotografické motivy. Člověk by se až divil, kolik krásy najdete prakticky na každém kroku. Národní park Los Picos de Europa byste si bez problémů spletli s italskými Dolomitami a oblast Las Médulas je unikátní krajina jako vystřižená z amerických westernů.

UBYTOVÁNÍ:

Dvoulůžkové pokoje.

DOPRAVA:

Letecky Praha – Madrid a zpět. Letenky nejsou v ceně, ale budeme je nakupovat organizovaně.

Cena letenek se aktuálně pohybuje okolo 5-7000,- Kč.

Na místě jedním 9místným autem.

CENA: 41.900 Kč

sleva 2% za včasný nákup 

sleva 2% od třetího zájezdu

 

V ceně je:​

V ceně není:

  • pojištění storna zájezdu a zdravotní pojištění (rádi vám je sjednáme)

  • strava nad rámec ubytování

  • letenky

Proč jet s námi:

  • K dispozici budete mít 1-2 zkušené lektory
  • Máme připravené trasy a itinerář se zajímavými místy
  • Během celé fotoexpedice budete mít možnost individuálních konzultací při fotografování přímo v terénu. Ptejte se, ptejte se a  ptejte se.

Doporučené vybavení:

  • Převážně využijeme širokoúhlejší objektivy, ale bude se hodit i delší ohnisko, kvalitní stativ, ND filtry (budeme mít některé na vyzkoušení), polarizační filtr.

  • Dobrá a pevná obuv, nepromokavé oblečení. 

  • Můžete využít slevu 20% pro účastníky našich zájezdů na špičkové oblečení značky Tilak a obuvi Meindl.

  • Stejně tak vám můžeme zajistit slevy na filtry zn. VF Foto.

Počet účastníků:

min. 3 - max. 6 + 2 lektoři

San Juan de Gaztelugatxe.jpg
Playa de Barrika.jpg
Playa Gueirua, tmavomodré ráno.jpg
Picos de Europa, Picu Urriellu.jpg
bottom of page