Přidejte se k nám na fotografickou cestu na zasněžený ostrov Hokkaido a zachyťte jedinečné druhy divokých zvířat ve fascinující zimní krajině!
Zasněžený ostrov
Zimní Hokkaido je krajinářský ráj – nekonečné zvlněné pláně sněhu, dramatické pobřeží a tajemné lesy zahalené mrazem. Ranní mlhy nad jezery, ledové křehké útvary na pobřeží Ohotského moře a zasněžené kopce odrážející první světlo dne. Stopy zvěře v hlubokém sněhu vedoucí k majestátním scenériím divočiny. Staré rybářské vesnice obklopené ledovou pustinou a osamělé stromy v monochromatickém království zimy. Vítr formuje sněhové duny, zatímco zamrzlá řeka tiše plyne mezi horskými svahy. Přidejte se ke mně a zachyťte kouzlo zimního Hokkaida – místo, kde světlo a krajina tvoří nezapomenutelné obrazy!
Jeřáb mandžuský
Tento majestátní pták je symbolem štěstí a dlouhověkosti v japonské kultuře. Hokkaido je jediným místem v Japonsku, kde žije celoročně, a zdejší populace čítá přibližně 2000 jedinců. V zimních měsících se jeřábi shromažďují na krmných místech, kde je lze pozorovat při jejich ladných tancích, kterými upevňují partnerské vazby. Přestože se jedná o druh vázaný na mokřady, v zimě se často zdržují v otevřené krajině poblíž lidských sídel.
Orel východní
Jeden z největších dravců světa s rozpětím křídel až 2,5 metru přezimuje na Hokkaidu, kam přilétá z východního Ruska. Nejvíce jich lze spatřit na zamrzlých mořských zálivech, kde se živí rybami a mršinami. V období zimního nedostatku potravy se často dostává do konfliktů s orlem mořským o kořist. Charakteristický je jeho mohutný žlutý zobák a tmavé zbarvení kontrastující se sněhem.
Orel mořský
Tento dravec s rozpětím křídel přes dva metry je běžným zimním obyvatelem Hokkaida, kde sdílí loviště s orlem východním. V zimě se často pohybuje v blízkosti vodních ploch, kde hledá ryby, ale nepohrdne ani mršinami. Jeho menší velikost mu umožňuje rychlejší manévrování ve vzduchu, což mu pomáhá v soubojích o potravu. Díky bohatým zdrojům ryb je možné na Hokkaidu pozorovat desítky těchto orlů na jednom místě.
Výr Blakistonův
Největší sova světa je typickým obyvatelem hustých lesů podél říčních toků Hokkaida. Preferuje oblasti s tekoucí vodou, kde v zimě loví ryby, hlavní složku své potravy. Jedná se o ohrožený druh s velmi malou populací, která v Japonsku čítá jen několik stovek jedinců. Výři jsou aktivní hlavně v noci, kdy svým hlubokým hlasem komunikují s partnerem. Kvůli své vzácnosti a skrytému způsobu života patří k nejvzácnějším druhům, které lze na Hokkaidu pozorovat.
Liška obecná
Hokkaidská populace lišek se odlišuje hustou zimní srstí, která jim poskytuje ochranu před extrémními mrazy. Nejčastěji se vyskytují na otevřených pláních, kde loví drobné hlodavce. Jsou velmi přizpůsobivé a často se přibližují k lidským sídlům, kde hledají potravu. V zimě je lze spatřit i přes den, kdy aktivně loví v hlubokém sněhu. Jejich rezavá srst vytváří nádherný kontrast s bílou krajinou.
Jelen sika
Na Hokkaidu žije poddruh siky nazývaný jelen Yezo, který je větší a mohutnější než jeho příbuzní na pevnině. V zimních měsících se stáda jelenů přesouvají do nižších poloh, kde je dostupnější potrava. Samci si po říji uchovávají parohy delší dobu než jiné populace, což jim pomáhá při obraně před vlky, kteří byli na Hokkaidu znovu zaznamenáni. Jejich siluety v zasněžené krajině jsou ikonickým obrazem japonské zimy.
Labuť zpěvná
Každou zimu přilétají na Hokkaido tisíce labutí zpěvných ze Sibiře, aby zde přezimovaly na nezamrzlých jezerech a říčních ramenech. Mezi nejznámější místa jejich výskytu patří jezero Kussharo, kde se ohřívají v termálních pramenech. Labutě jsou velmi společenské a jejich hlasité volání dodává zimní krajině jedinečnou atmosféru. Často je lze pozorovat v působivých formacích při vzletu a přistávání.