Fotoexpedice Norsko - obytnými auty

coming soon - již brzy

Zájezd Kostarika
exotický ráj zvířat nejen na břehu Karibiku

Karibské pobřeží Kostariky zůstává i přes své přírodní krásy stále ještě ušetřeno hlavnímu náporu turistů. Zde Vás čeká klid, pohodářský karibský život a přátelská atmosféra.

Můžete se těšit na nenáročné výlety do tamních džunglí, deštných pralesů či národních parků. Na plantáži ochutnáme nejkvalitnější kakao, poplujeme kolem krokodýlů, ale uvidíme i roztomilé opice, bazilišky, tukany či lenochody, ale samozřejmě i žabky a oblíbené kolibříky. Nahlédneme také do centrální části země, kterou lemují sopky.

V první části zájezdu budeme ubytováni nedaleko tradiční karibské vesničky Puerto Viejo, v kvalitních bungalovech v karibském stylu s polopenzí.

Pak se přesouváme do vnitrozemí na další 3 lokace, kde se zaměříme na návštěvu pralesů, ale i vodopádů a jejich fauny a flory.  Cílem budou tukani, kolibříci, bájný kvesal, ale i další méně známé druhy. Budeme je fotit nejen u pítek, ale hlavně v zahradách a v jejich přirozeném prostředí. Kdo má rád hady a žáby, určitě si udělá skvělé fotografie. To vám garantujeme.

Je to ale ráj na duši nejen pro fotografy. To vám mohou potvrdit i předchozí účastníci zájezdů.

Všechny resorty jsou umístěny přímo v kouzelné přírodě a samotné ubytování je tak zážitkem. Poleťte s námi do opravdového exotického ráje plného zvířat a poznejte ta nejkrásnější místa Kostariky!

Zájezd je mimořádně zaměřen jak na fotografování pod vedením profesionálního fotografa, který Vám bude po celou dobu k dispozici s radami (pro začátečníky i pokročilé), tak pro "nefotografy", co si chtějí Kostariku užít i jinak, třeba jen s mobilem v ruce. Garance malé skupiny (do 10 osob).

TERMÍNY:

19.11. - 3. 12. 2022

LEKTOŘI: Vláďa Lemberk a Jaroslav Hora

PROGRAM:

1. den

odlet z ČR do hl. města Kostariky - SAN JOSE. Přejezd na východ do PUERTO VIEJO na pobřeží KARIBIKU, ubytování v autentických bungalovech uprostřed džungle a přesto pouhých cca 150m od moře. Večeře v ceně.

 

2. den

snídaně, relaxace na panenských a téměř liduprázdných plážích PLAYA COCLES, CHIQUITA a UVA. Neopakovatelné scenérie doplní přilehlé deštné pralesy, které zasahují až na pobřeží a vytváří unikátní mikroklima. Pro zájemce krátká procházka do PUERTO VIEJO, na které s uvidíme první LENOCHODY. Snídaně a večeře v ceně.

 

3. den

Snídaně. Z LIMÓNU, kde kdysi údajně kotvila i Kolumbova loď, vyplujeme na cca 3 hod. plavbu po řece RIO TORTOGUERO ohraničující stejnojmenný národní park. O impozantní zážitek se postará tropická flóra i fauna v čele s KAJMANY, LEGUÁNY, BAZILIŠKY, LENOCHODY, ŽELVAMI či OPICEMI. Jistě uvidíme i několik druhů ptáků. Večeře.

 

4. den

Snídaně, krátký přejezd do NP CAHUITA. Na 8 km trase vedené po jednoduše přístupných stezkách zahlédneme kromě typických porostů i KRABY, LENOCHODY, JEŠTĚRKY, MOTÝLY, více druhů OPIC a také MÝVALA či NOSÁLA. Z této džungle na několika místech vybíhají malé bílé písečné pláže lemované kokosovými palmami. Toto až kýčovité prostředí vybízí ke koupání a relaxaci. Pro zájemce (fakultativně) šnorchlování u korálového útesu. Kratší variantou je jen jednoduchá procházka k některé z fotogenických pláží a zpět po stejné trase. Všichni si pak odpočneme v příjemném prostředí pod stromy, na které k večeru přilétají vzácní TUKANI. Zpět na ubytování. Večeře.

 

5. den 

Snídaně, dopoledne nenáročná procházka v nejjižnější vesnici MANZANILLO, kde navštívíme vyhlídku na útesu v tamním národním parku. Lámající se vlny o mohutnou skálu patří k nejkrásnějším pohledům na pobřeží. Odpoledne nás čeká půldenní exkurze na KAKAOVÉ PLANTÁŽI. V průběhu 3h se podrobně seznámíme s procesem výroby této suroviny, jejíž nejcennější odrůda zvaná CRIOLLO se pěstuje právě v této oblasti. Kromě procházky po provoněné plantáži nás čeká i bohatá ochutnávka mnoha druhů této pochutiny doplněná o různé druhy typického karibského ovoce. Po celou dobu se navíc budeme nacházet ve vyšších patrech tropického lesa, kde je velká šance spatřit TUKANY či pestrobarevné ŽABKY a budeme se rovněž kochat výhledem na moře. Návrat na ubytování, večeře.

 

6. - 8. den

Ráno 6. den odjezd od Karibiku do vnitrozemí do oblasti výskytu mnoha druhů živočichů včetně vysněného kvesala do parku Parque Nacional Los Quetzales.

Ubytováni budeme v nádherném resortu, který vám umožní, pokud budete chtít, i relaxovat u bazénu. Určitě půjdeme fotit i do okolních pralesů, kde na stezkách potkáme mnoho živočišných druhů.

V ceně ubytování je snídaně.

 

9.-10. den

Ráno přejezd do centrální horské oblasti. Ubytování pod aktivním vulkánem POAS (2 708 m) v dalším příjemném ubytování ukrytého uprostřed přírody, kde budete fotit kolibříky v místních zahradách skoro ze zápraží.

Brzy ráno je možná návštěvu kráteru sopky POAS (2 708 m) ve stejnojmenném národním parku s vyhlídkou na gejzír uvnitř tohoto aktivního vulkánu. Jednoduchá procházka k vyhlídkám. (vstup fakultativně)

Po zbytek dne návštěva areálu a zahrad La Paz Waterfall Gardens Nature Park, vodopádu LA PAZ WATERFALL (vstupné v ceně) a poté návrat do resortu, kde můžeme zrelaxovat v přilehlých zahradách plné krásných květin a stromů. Snídaně v ceně.

 

11.-12. den

Ráno přesun na dopolední fotografování žab, hadů a ptáků do místa, kde vám jsme schopni s místním průvodcem garantovat nádherné fotografie. Průvodce v ceně.

Odpoledne přejezd do dalšího krásného místa uprostřed přírody. Ubytování ve dvou až třímístných chatičkách s rodinnou atmosférou a skvělou kuchyní. Polopenze v ceně.

A zde v národním parku Braulio Carrillo National Park budeme dva dny jako v ráji. Parkem nás provede i místní průvodce (v ceně).

 

13. den

Snídaně a přesun směr San Jose. Pobyt v San Jose, nákupy, návštěva města. Volný program.

 

14. den

Přejezd na letiště do SAN JOSE, odlet do ČR.

 

15. den

návrat do ČR.

MOTTO:

Tento zájezd je nejen o focení, ale i o neopakovatelných zážitcích. A vítáni jsou rozhodně i nefotografové. Užijí si to opravdu všichni.

DOPRAVA:

Letecky - letenky nejsou v základní ceně. Nakupujeme je koordinovaně po dosažení minimálního počtu.

Na místě pronajatým vozem

CENA: 75 000 Kč

V ceně je:​

 • Ubytování dle itineráře (většinou chatky či bungalovy)

 • stravování dle itineráře

 • místní průvodci dle itineráře v ceně

 • vstup do parků

 • vstup do zahrad a do ZOO

 • výlet lodí

 • doprava na místě

 • Odborné rady při fotografování místní fauny a flóry od profesionálního fotografa

 • Druhý průvodce pro fotografy i nefotografy

 • výlety včetně dopravy a vstupů (s výjimkou fakultativních, viz program)

V ceně není: 

 • letenky (jejich cena se pohybuje 22-35.000 Kč)

 • letenky nakupujeme koordinovaně v okamžiku naplnění minimálního počtu účastníků a po dohodě s vámi

 • stravování nad rámec ubytování

 • vše, co není uvedeno v sekci "v ceně je" nebo v itineráři

 • pojištění storna zájezdu a cestovní pojištění (můžeme vám na přání zajistit) 

Doporučené vybavení pro fotografy:

 • DSLR zrcadlovka (v ideálním případě náhradní tělo) nebo bezzrcadlovka s výměnými objektivy

 • Objektivy základní i s delším ohniskem 300mm+ (APS-C těla 200mm+)

 • Stativ/monopod

 • čelovka/příruční svítílna

 • repelenty do tropických oblastí (např. predátor - prodává se v lékárnách)

 • Můžete využít slevu 25% pro účastníky našich zájezdů na špičkové oblečení značky Tilak a obuvy Mendl.

 • Stejně tak vám můžeme zajistit slevy na filtry zn. VF Foto.

 • plavky​

 • pro nefotografy alespoň mobil a dobrá nálada ;)

kostarika tukan
kostarika kolibřík
P2110473-Edit pro www a fb graf logi.jpg
P2110442-Edit pro www a fb graf logi.jpg
P3010217-Edit pro www a fb graf logi.jpg
_2120437-Edit pro www a fb graf logi.jpg
P2110381-Edit pro www a fb graf logi.jpg
P2101046-Edit-2 pro www a fb graf logi.jpg

Jestliže ještě nejste úplně rozhodnutí, že s námi pojedete a chcete, abychom vás kontaktovali, napište nám přes kontaktní formulář ZDE.