Fotoexpedice Norsko - obytnými auty

coming soon - již brzy

Zájezd Kostarika - exotický ráj zvířat nejen na břehu Karibiku

Karibské pobřeží Kostariky zůstává i přes své přírodní krásy stále ještě ušetřeno hlavnímu náporu turistů. Zde Vás čeká klid, pohodářský karibský život a přátelská atmosféra.

Můžete se těšit na nenáročné výlety do tamních džunglí, deštných pralesů či národních parků. Na plantáži ochutnáme nejkvalitnější kakao, poplujeme kolem krokodýlů, ale uvidíme i roztomilé opice, bazilišky, tukany či lenochody. Nahlédneme také do centrální části země, kterou lemují sopky. Po většinu zájezdu budeme ubytováni nedaleko tradiční karibské vesničky Puerto Viejo, v kvalitních bungalovech v karibském stylu s polopenzí. Na závěr se ubytujeme na pod vulkánem Poas nedaleko vodopádu La Paz. Obě resorty jsou umístěny přímo v kouzelné přírodě a samotné ubytování je tak zážitkem. Poleťte s námi do opravdového exotického ráje plného zvířat a poznejte ta nejkrásnější místa Kostariky!

Zájezd je mimořádně zaměřen jak na fotografování pod vedením profesionálního fotografa, který Vám bude po celou dobu k dispozici s radami (pro začátečníky i pokročilé), tak pro "nefotografy", co si chtějí Kostariku užít i jinak, třeba jen s mobilem v ruce. Garance malé skupiny (8-15 osob).

Provází Jiří Ježek a profesionální fotograf Jaroslav Hora.

 

1. den: odlet z ČR do hl. města Kostariky - SAN JOSE. Přejezd na východ do PUERTO VIEJO na pobřeží KARIBIKU, ubytování v autentických bungalovech uprostřed džungle a přesto pouhých cca 150m od moře. V závislosti na letovém řádu příjezd v nočních hodinách (večeře bude nahrazena obědem následující den).

2. den: snídaně, relaxace na panenských a téměř liduprázdných plážích PLAYA COCLES, CHIQUITA a UVA. Neopakovatelné scenérie doplní přilehlé deštné pralesy, které zasahují až na pobřeží a vytváří unikátní mikroklima. Pro zájemce krátká procházka do PUERTO VIEJO, na které s uvidíme první LENOCHODY. Večeře.

3. den: snídaně, z LIMÓNU, kde kdysi údajně kotvila i Kolumbova loď, vyplujeme na cca 3 hod. plavbu po řece RIO TORTOGUERO ohraničující stejnojmenný národní park. O impozantní zážitek se postará tropická flóra i fauna v čele KAJMANY, LEGUÁNY, BAZILIŠKY, LENOCHODI, ŽELVY či OPICEMI. Jistě uvidíme i několik druhů ptáků. Odpoledne se zastavíme ve městě LIMON a při zpáteční cestě si vyfotíme některou z opuštěných pláží na pobřeží. Večeře.

4. den: snídaně, krátký přejezd do NP CAHUITA. Na 8 km trase vedené po jednoduše přístupných stezkách zahlédneme kromě typických porostů i KRABY, LENOCHODY, JEŠTĚRKY, MOTÝLY, více druhů OPIC a také MÝVALA či NOSÁLA. Z této džungle na několika místech vybíhají malé bílé písečné pláže lemované kokosovými palmami. Toto až kýčovité prostředí vybízí ke koupání a relaxaci. Pro zájemce (fakultativně) šnorchlování u korálového útesu. Kratší variantou je jen jednoduchá procházka k některé z fotogenických pláží a zpět po stejné trase. Všichni si pak odpočneme v příjemném prostředí pod stromy, na které k večeru přilétají vzácní TUKANI. Zpět na ubytování. Večeře.

5. den: snídaně, dopoledne nenáročná procházka v nejjižnější vesnici MANZANILLO, kde navštívíme vyhlídku na útesu v tamním národním parku. Lámající se vlny o mohutnou skálu patří k nejkrásnějším pohledům na pobřeží. Odpoledne nás čeká půldenní exkurze na KAKAOVÉ PLANTÁŽI. V průběhu 3h se podrobně seznámíme s procesem výroby této suroviny, jejíž nejcennější odrůda zvaná CRIOLLO se pěstuje právě v této oblasti. Kromě procházky po provoněné plantáži nás čeká i bohatá ochutnávka mnoha druhů této pochutiny doplněná o různé druhy typického karibského ovoce. Po celou dobu se navíc budeme nacházet ve vyšších patrech tropického lesa, kde je velká šance spatřit TUKANY či pestrobarevné ŽABKY a budeme se rovněž kochat výhledem na moře. Návrat na ubytování, večeře.

6. den: pro zájemce možnost focení východu slunce a další šance na pozorování vzácných tukanů, snídaně, odjezd na druhý lodní výlet do LIMON. Tentokrát je na programu výlet až do delty řeky RIO MATINA, kde se v liduprázdné atmosféře a zpravidla bez ostatních turistů octneme mezi KROKODÝLY. Atmosféru doplní skutečnost, že se nenacházíme v žádné rezervaci, ale ve skutečně divoké přírodě! Odvážíte se přiblížit k těmto až 5m velkým krokodýlům? Zkušený místní průvodce se postará o naši bezpečnost, ale zároveň o mimořádný zážitek. Odpoledne návrat na ubytování, relaxace na plážích Karibiku. Večeře.

7. den: snídaně, přejezd do centrální horské oblasti přes NÁRODNÍ PARK BRAULIO CARRILLO. Fakultativně atraktivní jízda lanovkou AERIAL TRAM skrze džungli či návštěva herpetária a motýlí zahrady. Příjezd a ubytování pod aktivním vulkánem POAS (2 708 m) v dalším příjemném ubytování ukrytého uprostřed přírody.

8. den: snídaně, dopoledne návštěva (vstup fakultativně) kráteru sopky POAS (2 708 m) ve stejnojmenném národním parku s vyhlídkou na gejzír uvnitř tohoto aktivního vulkánu. Jednoduchá procházka k vyhlídkám. Odpoledne nejprve zastávka u vodopádu LA PAZ WATERFALL a poté návrat do resortu, kde můžeme zrelaxovat v přilehlých zahradách plné krásných květin a stromů, kde není výjimkou vidět KOLIBŘÍKY a MOTÝLY. Po setmění se vydáme na pozorování mnoha druhý ŽABEK, které jsou aktivní jen v noci. Těšit se můžete na krásně zbarvené druhy, které jsou dalším ze symbolů Kostariky. Tyto vzácné druhy není snadné nalézt, ale společně je úspěch téměř zaručen! Návrat na ubytování.

9. den: snídaně, přejezd na letiště do SAN JOSE, odlet do ČR. V případě pozdějšího odletu možnost krátké prohlídky hlavního města.

10. den: návrat do ČR.

TERMÍNY:

5.-14.2.2022

MOTTO:

Tento zájezd je nejen o focení, ale i o neopakovatelných zážitcích.

DOPRAVA:

Letecky

Na místě pronajatým vozem

CENA: 54900,- Kč

V ceně je:

 • Ubytování (dvoulůžkové pokoje či bungalovy se sociálním zařízením)

 • 8x nocleh

 • 8x snídaně

 • 6x večeře

 • doprava na místě

 • Odborné rady při fotografování místní fauny a flóry od profesionálního fotografa

 • Druhý průvodce pro fotografy i nefotografy

 • výlety včetně dopravy a vstupů (s výjimkou fakultativních, viz program)

 • 2x výlet lodí dle programu

 • pojištění storna zájezdu včetně covid pojištění

V ceně není: 

 • letenky (jejich cena se pohybuje 16-22000 Kč)

 • letenky nakupujeme koordinovaně v okamžiku naplnění minimálního počtu účastníků a po dohodě s vámi

 • stravování nad rámec ubytování

 • vše, co není uvedeno v sekci "v ceně je" nebo v itineráři

COVID opatření:

Aktuálně  nejsou pro plně očkované žádná omezení a není potřeba speciální dopojištění na covid, které musí mít neočkovaní. Máme ho pro vás v ceně.

Nicméně budeme chtít po všech účastnících my i letecká společnost PCR test 72-48 hodin před odletem.

Doporučené vybavení pro fotografy:

 • DSLR zrcadlovka (v ideálním případě náhradní tělo) nebo bezzrcadlovka s výměnými objektivy

 • Objektivy i s delším ohniskem 300mm+ (APS-C těla 200mm+)

 • Stativ/monopod

 • čelovka/příruční svítílna

 • repelenty do tropických oblastí (např. predátor - prodává se v lékárnách)

 • Můžete využít slevu 25% pro účastníky našich zájezdů na špičkové oblečení značky Tilak a obuvy Mendl.

 • Stejně tak vám můžeme zajistit slevy na filtry zn. VF Foto.

 • pro nefotografy alespoň mobil a dobrá nálada ;)

kostarika tukan
kostarika kolibřík
P3080045-Edit-Edit-Edit-Edit-Edit pro ww
P3020175-Edit pro www a fb graf logi-2.j
P3010217-Edit pro www a fb graf logi.jpg
P3040535-Edit pro www a fb graf logi.jpg
P3090398-Edit pro www a fb graf logi.jpg

Jestliže ještě nejste úplně rozhodnutí, že s námi pojedete a chcete, abychom vás kontaktovali, napište nám přes kontaktní formulář ZDE.