Fotoexpedice Norsko - obytnými auty

coming soon - již brzy

Fotoexpedice Kostarika

Mapovací fotoexpedice: začneme fotograficky mapovat novou lokalitu - Kostariku

 

1. den: odlet z ČR do hl. města Kostariky - SAN JOSE. Tranzitní nocleh.


2. den: dopoledne nenáročná procházka městem, kde navštívíme METROPOLITNÍ KATEDRÁLU, následně uvidíme údajně nejkrásnější stavbu města - divadlo TEATRO NACIONAL, dále se projdeme kolem náměstí PLAZZA DE LA CULTURA a PLAZZA DE LA DEMOCRACIA až k pohádkové budově MUSEO NACIONAL DE COSTA RICA. Kavárny na pěší promenádě lemované palmami a okázalými koloniálními budovami nám poslouží k odpočinku a ochutnání pravé kostarické kávy. Odpoledne přejezd na východ do provincie LIMÓN na pobřeží Karibiku, ubytování v rustikálních bungalovech u pláže, avšak zároveň v džungli plné života, večeře.


3. den: snídaně, dopoledne relaxace na panenských a téměř liduprázdných plážích. Neopakovatelné scenérie doplní přilehlé deštné pralesy, které zasahují až na pobřeží a vytváří unikátní mikroklima. Odpoledne exkurze na KAKAOVÉ PLANTÁŽI. V průběhu 3h se podrobně seznámíme s procesem výroby této suroviny, jejíž nejcennější odrůda zvaná CRIOLLO se pěstuje právě v této oblasti. Kromě procházky po provoněné plantáži nás čeká i návštěva továrny na zpracování kakaových bobů a na výrobu místní čokolády. Samozřejmostí je i bohatá ochutnávka mnoha druhů této pochutiny doplněná o různé druhy typického karibského ovoce. Po celou dobu se navíc budeme nacházet ve vyšších patrech tropického lesa, kde je velká šance spatřit vzácné TUKANY. Určitě také spatříme první LENOCHODY. Den zakončíme na nádherné vyhlídce na moře z nejvyšších pater deštného lesa. Večeře.


4. den: snídaně, Z přístavu MOIN (asi 1h jízdy od hotelu), kde kdysi údajně kotvila i Kolumbova loď, vyplujeme na cca 4,5 hod. plavbu po řece RIO PACUARE ohraničující NP TORTUGUERO. O impozantní zážitek se postará tropická flóra i fauna v čele s krokodýly, kajmany, leguány či bazilišky. Jistě uvidíme i exotickou malpu a několik druhů opic. Návrat na ubytování, večeře.
5. den: snídaně, autobusem do NP CAHUITA. Na 8 km trase vedené po jednoduše přístupných stezkách zahlédneme kromě typických porostů i kraby, papoušky, lenochody, nosála či mývala. S trochou štěstí zahlédneme znovu i exotického tukana. Z této džungle na několika místech vybíhají malé bílé písečné pláže lemované kokosovými palmami. Toto až kýčovité prostředí vybízí ke koupání a relaxaci. Zájemci mohou využít pouze kratší trasu a věnovat se více pozorování zvířat. Návrat na ubytování, večeře.
6. den: snídaně, volný den s možností návštěvy nedaleké vesničky PUERTO VIEJO a malého národního parku MANZANILLO, kde je možné vychutnat si výhledy na útes, o který se lámou vlny. Večeře.

 

7. den: snídaně, přejezd do centrální oblasti do městečka LA FORTUNA. Vstupní brána do oblasti sopek a fascinujícího barevného vodopádu. Odpoledne se vykoupeme v horkých pramenech v nedaleké řece. Po celou dobu budeme pozorovat, zda se z mraků vynoří symetrická sopka ARENAL, která je v bezprostřední vzdálenosti od městečka.
 

8. den: snídaně, výlet do NP TENORIO, který je kvůli své obtížné dostupnosti ušetřen davům turistů, což ve spojení se zcela unikátními přírodními úkazy uvnitř parku garantuje mimořádný zážitek. O fascinující podívanou se zde postará sytě modrá voda vulkanické řeky RIO CELESTE. Rajským zážitkem je pohled na 30 m vysoký vodopád dopadající do modré laguny stejně jako na zelené porosty prosvítající pod modrou hladinou. Procházka nabídne i malebné pohledy z dřevěných mostků přímo nad touto kouzelnou řekou. Celá podívaná graduje soutokem dvou bezbarvých řek pramenících na svazích trojice vulkánů skupiny TENORIO, jehož výsledkem je vznik oné „modré řeky“. Z jedné z tamních vyhlídek se nám naskytne i panoramatický výhled na soustavu sopek v čele s nejvyšší TENORIO a i na okolní tropický prales, ve kterém se národní park rozkládá. Přejezd na ubytování v okolí NP MONTEVERDE.
 

9. den: snídaně, celodenní návštěva NP MONTEVERDE. Mezi největší atrakce tohoto – byť normálně turisticky vytíženého – parku je bezesporu visutý most vedený skrze džungli a vyhlášená atrakce zippline. S trochou štěstí zahlédneme kromě ostatních druhů zvířat i papoušky ARA. Návrat na ubytování.
 

10. den: snídaně, transfer na letiště do SAN JOSE. V případě příznivého letového řádu (s večerním odletem) ještě zastávka u NP CARARA s pozorováním papoušků ARA a KROKODÝLŮ z dálničního mostu na řekou TARCOLES. Cestou také zastavíme na vyhlídkovém bodě u PACIFIKU. Odlet do ČR.
 

11. den: návrat do ČR.

TERMÍNY:

27.2. - 11.3.2021 - OBSAZENO

MOTTO:

Tato fotoexpedice je nejen o focení, ale i o neopakovatelných zážitcích.

DOPRAVA:

Letecky 

Na místě pronajatým vozem

CENA: 74900,- Kč

V ceně je:

 • Letenky do výše 20.000,- Kč

 • Ubytování (dvojlůžkové pokoje či bungalovy se sociálním zařízením)

 • 5x bungalov s polopenzí

 • 3x hotel se snídaní

 • Cestovní pojištění včetně storna cesty ze zdravotních důvodů

 • Zapůjčení automobilu

 • Odborné rady při fotografování místní fauny a flóry

 • Všechny vstupy do národních parků a rezervací + návštěva kakaové plantáže

 • 1x výlet lodí

Doporučené vybavení:

 • DSLR zrcadlovka (v ideálním případě náhradní tělo) nebo bezzrcadlovka s výměnými objektivy

 • Objektivy i s delším ohniskem 300mm+ (APS-C těla 200mm+)

 • Stativ/monopod

 • čelovka/příruční svítílna

 • repelenty do tropických oblastí (např. predátor - prodává se v lékárnách)

Podle aktuální situace je nutné se připojistit u Kostarické pojišťovny - není v ceně zájezdu.

Cestovní kancelář Czech Photo Travel, Horus EYE s.r.o., Krouzova 3051/28, Praha 12 Modřany, Česko | IČO 28287126 | +420776209970

© 2017 by Horus EYE s.r.o. 

 • Grey Facebook Icon