top of page

Fotoexpedice Norsko - obytnými auty

coming soon - již brzy

Fotografický workshop v Portugalsku

WORKSHOP / FOTOEXPEDICE VHODNÁ PRIMÁRNĚ PRO FOTOGRAFY

Portugalsko je rozmanitá a fotograficky velice vděčná země. Dlouhé mořské pobřeží pasovalo místní lodivody již ve středověku do pozice námořní velmoci a oceán je v Portugalsku častým námětem v umění, gastronomii i běžném životě.
 

Portugalsko projedeme celé a nevynecháme žádnou ze stěžejních fotografických lokalit.

Samozřejmostí jsou uličky Lisabonu se žlutými tramvajemi a domy zdobené dlaždicemi azulejos.

Na jihu v oblasti Algarve je skvělé pobřeží se zlatými mořskými útesy.

Krásné je také město Porto. Historické centrum města, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, nabízí nespočet fotogenických zákoutí.

Řeka Douro, která se vine městem, přidává k celkové atmosféře města unikátní kouzlo. Pojedeme-li proti proudu řeky pár desítek kilometrů do vnitrozemí, ocitneme se v kraji vinic, kde se réva zpracovává pro slavné portské víno.
Krajiny rozeklaného pobřeží, úhledně vysázených vinic a středověkých hradů. Navíc v Portugalsku dělají výbornou kávu, ke které se výborně hodí tradiční portugalský dezert Pasteis de nata.

Fotografický workshop je určen jak pro začátečníky a občasné fotografy, tak pro zkušené krajináře, kteří by na snímcích rádi zachytili proměny krásné portugalské krajiny.

TERMÍNY:  

25. 1. - 2. 2. 2025

LEKTOŘI:

Michal Vitásek a Vojta Herout

(do 4 lidí jede jen jeden z lektorů)

PROGRAM:

 

Lisabon

V Lisabonu toho je k vidění a k fotografování opravdu hodně. Přes řeku Tajo se klene monumentální most Vasco da Gama, na nábřeží je nádherná Belémská věž, Lisabonské uličky jsou křivolaké a příkré a celkově je Lisabon moderní i starodávné město. Každý se zde nabaží do sytosti. Nedaleko hlavního města je i krásná pobřežní krajina s plážemi Praia da Ursa, Praia da Adraga, městečko na útesech Azenhas do Mar s výhledem na přílivový bazén.

 

Algarve

Do Algarve, které leží na úplném jihu Portugalska, se jezdí hlavně za sluníčkem a za koupáním. My budeme vyhledávat převážně pláže a útesy. Nachází se zde proslavená Praia da Marinha, soustava pláží, které se pravidelně umisťují v různých anketách mezi nejkrásnějšími plážemi světa. Na úplném jihozápadě Portugalska trčí do moře mys svatého Vincence, což je skutečně levý spodní roh pevninské Evropy.

 

Porto

Město, které dalo název nejslavnějšímu portugalskému nápoji, portskému vínu. V centru města u řeky Douro je mnoho historických sklepů, které jsou právě portským napěchované až po střechu. Řeka je přemostěna kovovým mostem Ponte de Dom Luís I., který navrhl roku 1881 žák Gustava Eiffela Théophile Seyrig a Eiffelův vliv z celé stavby úplně dýchá. Krom dalších zajímavostí je Porto proslavené dekorativním použití modrých Azulejos na mnoha historických stavbách.

 

Kousek od Porta budeme na pláži fotografovat skutečný klenot, kapli Capela do Senhor da Pedra, která sveřepě odolává rozbouřenému oceánu.

 

Údolí řeky Douro

Takových vinařských oblastí na světě mnoho nemáme. Strmé svahy řeky Douro, osázené na každém myslitelném kousíčku země vinnou révou. Pěstování se zde věnuje na 25 tisíc vinařů a za staletí zde vytvořili neskutečnou kulturní krajinu.

Na těchto všech lokalitách budeme fotogfrafovat kupříkladu most Vasco da Gama, Praia da Adraga nebo Praia da Ursa, Santiago do Cacém, Cabo de Sao Vicente, Albufeira, Ferragudo nebo Tavira, Ponta da Piedade, mlýny Moinho de Avis, kapličku na pláži Senhor da Pedr, Penedo do Guincho a spousty další pláží, památek, vinic, ...

Program a itinerář může být pozměněn kvůli povětrnostním či organizačním podmínkám.

DOPRAVA:

letecky a na místě osobními automobily

(letenky nejdou v ceně zájezdu, budeme je nakupovat koordinovaně)

CENA: 38 900 Kč

sleva 2% za včasný nákup 

sleva 2% od třetího zájezdu

V ceně je:

V ceně není:​

  • letenky (aktuálně 5 - 10.000 Kč)

  • pojištění storna zájezdu a cestovní pojištění (jsme schopni vám to zajistit u Union pojišťovny)

Doporučené vybavení:

  • Objektivy všech ohnisek, ale primárně postačí základní nebo širokoúhlejší objektiv

  • Stativ (můžeme vám i zapůjčit či zařídit slevu na nákup)

  • ND filtry 64 až 100 000 - filtry s námi konzultujte ideálně dopředu, bude možné si je vyzkoušet i na workshopu a můžeme vám nabídnout slevu na nákup

  • Můžete využít slevu 20% pro účastníky našich zájezdů na špičkové oblečení značky Tilak a obuvi Meindl.

Počet účastníků: 

min. 4, max. 6

Srdce Algarve.jpg
Algarve, Praia da Marinha.jpg
Údolí řeky Douro.jpg
Most Vasco da Gama.jpg
Hrad Almourol.jpg
Údolí řeky Douro
Vinice na řece Douro
Srdce Algarve
Rybářská kolonie Carrasqueira
Praia da Ursa
Praia da Marinha, zlaté útesy
Most Vasco da Gama
Porto, řeka Douro
Most Vasco da Gama, odliv
Mlýny, Moinhos da Serra da Atalhada
Hrad Almourol
Azenhas do Mar
Algarve, Praia da Marinha
Kaple Senhor da Pedra
bottom of page