top of page

Fotoexpedice Namibie s Álou

Napadlo vás, proč jsme z mnoha míst v Africe pro vás vybrali jako další právě Namibii?

 

Namibie je unikátní, dechberoucí země.
Obrovská plocha s pouze cca 2 500 000 obyvateli, nádhernou přírodou, obrovským množstvím zvířat, kde můžeme potkat ještě zvířata žijící mimo park ve volné přírodě: nosorožce, žirafy, pouštní slony, antilopy atd.
Etosha je unikátní národní park, solná pánev, která zabírá převážnou část parku, dává scenériím i zvířatům bělavý ráz a věřte, že fotku z Etoshi bez problémů poznáte se 100% jistotou. Zvířata v Namibii jsou opravdu divoká, žijí přirozeně ve svém prostředí.
V Namibii je nejstarší poušť světa Namib s nejvyššími dunami na světě, do které se zamilujete na první pohled a ve spojení s Mléčnou dráhou na obloze a hvězdami od jednoho konce horizontu přes celou klenbu a až k horizontu druhému vás poušť Namib dostane na celý život.
Namibie je oázou bezpečí na africkém kontinentě. Díky jedné z nejnižších hustot osídlení na světě a minimální kriminalitě. Pokud se umíte chovat ve volné přírodě, pak se není čeho obávat.

Výborná infrastruktura - Namibie má skvěle udržovanou silniční síť. Páteř tvoří několik asfaltových silnic spojujících větší města. Zbytek jsou prašné, ale skvěle udržované a poměrně velmi široké silnice, na kterých můžete bez problémů jezdit 100km/h. Nepotkáte moc aut. Někdy žádné.
 

No a to nejdůležitější?
Namibie je nejen podle mého názoru jednou z nejfotogeničtějších zemí na světě.

Jsou zde pouště, hory, kopce, travnaté savany, moře, kamenitá údolí, vyschlé řeky, písečné duny, neuvěřitelně pestrá fauna a flóra…
Takže opravdu každý fotograf si zde najde to své….

Pročtěte si podrobně itinerář, je doslova nabitý!

TERMÍNY:

28. 3. - 17. 4. 2025

LEKTOŘI:

Ála Hrdinová + jeden další lektor

(do 4 lidí jede jen jeden z lektorů)

PROGRAM:

Na úvod mi dovolte říci, že jsme vše podřídíli focení a kvalitě ubytování.

Budeme bydlet vždy u napajedel, v parcích a také třeba hned u brány do parku Sussesvlei v luxusních lodžiích. Abychom vám poskytli opravdu luxusní služby a příležitosti k focení i bydlení.

1. den

odlet Praha/Vídeň, pravděpodobně noční let

2. den

přílet do Windhoeku (zatím podle možných/dostupných letenek v ranních nebo dopoledních hodinách), celní formality, víza, převzetí aut a přesun do ubytování v hotelu s bazénem, kde můžete spláchnout únavu.

Ubytování se snídaní Windhoek.

3. den

Ráno se vydáme k nádherné poušti Namib, do Sesriem.  V Sesriem budeme ubytovaní v krásné dvoulůžkové lodgi přímo u bran parku. 
Odpoledne si už můžeme užít západ slunce na dunách
Ubytování: Sesriem Lodge s polopenzí

4. den

Brzký ranní odjezd k dunám, Deadvlei a Sosusvlei. Focení mrtvých stromů v pánvi Deadvlei a pískových dun v Sussusvlei, možná se poštěstí potkat přímorožce, který zapózuje, (jinak jich tam je všude spousta!).

Odpoledne relax nebo pro nenasyty druhá výprava k odpoledním kresbám v dunách.

Oběd, svačiny: z vlastních, předem nakoupených zásob

Ubytování: Sesriem Lodge s polopenzí

 

5. den

Na svítání si pronajmeme vrtulník a poletíme fotit duny z ptačí perspektivy.

Je to neuvěřitelný zážitek (tato aktivita je fakultativní).

Dopoledne po snídani se vydáme směrem na sever, ke Swakopmundu.

Ubytování: Sesriem Lodge s polopenzí

6. den

Dlouhý přejezd ke skalnímu masivu Spitzkoppe, který je světově proslavený filmem Bohové musejí být šílení. Točily se tady scény s dětmi Xia-xaa..... Jsou zde  skalní malby původních etnických obyvatel a nádherné, fotogenické skály.

Ubytování v kempu v pevných "stanech", kde je plné vybavení. Viz: https://spitzkoppemountaincamp.com/

7. den

Ranní odjezd směrem ke Swakopmundu. Projedeme Walvis Bay, hlavní namibijský přístav, kde možná zahlédneme plameňáky. Projedeme Swakopmund, kde si eventuelně můžeme užit německou koloniální atmosféru s řízkem a bavorským pivem u oběda. Budeme se přesunovat po pobřeží Atlantiku směrem k Henties Bay, nocovat budeme v příjemné lodgi přímo na Cape Cross, kde nás budou čekat lachtani. Cestou navštívíme zajímavý vrak lodi, která ztroskotala a kterou okupují již jen kormoráni. Zde budete mít prostor k využití ND filtrů.

Ubytování: Cape Cross Lodge s polopenzí

8. den

Dopolední cíl je jasný - fotografování obrovské lachtaní kolonie na Cape Cross. Od pobřeží zamíříme do vnitrozemí nádhernou krajinou směrem ke Kamanjabu. Oběd, svačiny: z vlastních, předem nakoupených zásob

Ubytování: lodge snídaně v ceně


9. den

Bude nás čekat dlouhý přejezd k vodopádům Epupa, které leží na hranicích s Angolou. Řeka Kunene zde přímo tvoří hranici. Krása tohoto místa vám i tak vezme dech.Určitě nevynecháme i nádherné tisícileté baobaby. Cestou už budeme potkávat jedince místních kmenů (Himby, Herery, Owamby…), kteří v této oblasti žijí. Nádherný barevný etnický chaos uvidíme v Opuwu, posledním větším městem před Epupou. Zde je možná návštěva himbské vesnice, kde nám nádherné Himbky a Himbové zatančí, zazpívají, pozvou nás do svých obydlí a my budeme moci do sytosti fotit (není v ceně). Večerní i ranní focení vodopádů se sluncem za zády.

Ubytování: Epupa Falls Lodge ​(večeře a snídaně v ceně)

10. den

Kdo se ráno nenechá ukolébat nádherným šuměním vody a nebude si chtít přispat, může fotit vodopády s baobaby v protisvětle, může si projít malou vesničkou Epupa a poznat místní usedlíky. Určitě nás zaujmou výrobky Himbů: náramky, náhrdelníky, korále, košíčky. Je fajn podpořit místní komunitu nákupem jejich výrobků. A krásně se s nimi smlouvá…. Odpoledne přejedeme zpět do Kaoko Bush Lodge. Oběd, svačiny: z vlastních, předem nakoupených zásob

Ubytování: lodge (snídaně v ceně)

11. - 13. den

Brzy ráno vyjedeme směrem k národnímu parku Etosha, cca 40 minut cesty a východní bránou GALTON vjedeme do parku. Západní část parku byla otevřena pro veřejnost až v roce 2015, jsou zde napajedla, kde si užijeme hojnost divokých zvířat, které se sem stahují, před obdobím dešťů. Cestou do kempu už budeme hledat zvířata a zcela jistě je potkáme u napajedel. Olifantsrus jsou bývalá sloní jatka a pozůstatky po zabíjení slonů a jejich porcování jsou zde zachované jako memento pro budoucí generace. Napajedla v kempu, kde budeme bydlet, jsou osvícené celou noc, a opravdu s vysokou pravděpodobností je možné zde potkat kriticky ohrožené nosorožce černé.

Oběd, svačiny: z vlastních, předem nakoupených zásob

Ubytování: dvoulůžkové pokoje ​(snídaně v ceně)

14. den

Ani tento den se nebude lišit od předchozích. Kdo ještě nebude mít dost ranního focení, tak brzký ranní odjezd k napajedlům, abychom opět zachytili ranní světlo a divoká zvířata. Poté návrat a snídaně, zabalení a klidný přesun parkem se zastávkami u napajedel v této části parku k východní bráně. Můžeme se zastavit v pevnosti Namutoni, u které je vyhlášené napajedlo Klein Namutoni. Vyjedeme východní bránou Namutoni a přejedeme do Pondoki Rest Camp, kde bude naše strategické ubytování pro možnost ranního přejezdu ke kmeni Ju Hoansi (původní obyvatelé pouště).

Ubytování: Pondoki Rest Camp (snídaně v ceně)

 

15. den

Pro zájemce nabízíme možnost alternativně navštívit místo s největším dopadeným meteoritem vcelku, Hoba meteoritem (vstupné není v ceně). Byl dokonce v roce 1955 prohlášen národní památkou. Je největším meteoritem v kuse, který byl kdy nalezen. A je zároveň i největším kusem přirozeně se vyskytujícího železa na povrchu Země. Váží 60 tun a rozměry jsou zhruba 3 x 3 metry. Předpokládá se, že na Zemi spadl před 80 000 lety a byl objeven zcela náhodou, když na něj při orání země narazil místní farmář v roce 1920. Tam, kde meteorit dnes leží, leží pravděpodobně od svého dopadu. Vědci si ale dosud lámou hlavu s tím, že nezanechal prakticky žádný kráter. Přesun ke komunitě Ju Hoansi (křováci), kde s nimi můžeme tancovat, zpívat, poslouchat jejich příběhy nebo vyrazit na lov do pouště. Toto není v ceně, jelikož si až na místě vyberete aktivity.

Je to nesmírně milý a přátelský národ a focení s nimi si opravdu užijeme. V pozdním odpoledni se přesuneme zpět do ubytování. Oběd, svačiny: z vlastních, předem nakoupených zásob

Ubytování: Pondoki Rest Camp se snídaní

16. - 17. den

Přejezd do záchranné stanice Okonjima, kde je budete mít dva dny obrovskou šanci spatřit leoparda, geparda, hyenu hnědou, luskouna v jejich přirozeném prostředí. Výběr aktivit podle zájmu jednotlivých účastníků. Tyto aktivity nejsou v ceně (cena je cca 650 - 1500 NAD). Oběd, svačiny: z vlastních, předem nakoupených zásob

Ubytování: krásná a luxusní Okonjima Lodge se snídaní i večeří

18. den

Poslední den se už budeme přesunovat směrem k Windhoeku. Ve městě Okahandja ještě navštívíme vyhlášené tradiční trhy s místními výrobky, bylo by škoda nevyužít příležitosti nakoupit poslední dárky nebo suvenýry. Smlouvat je povinnost.

Poté dojedeme až do Windhoeku, kde bude naše poslední noc. Kdo chce, ještě stihneme možná i místní krásný bazén a určitě skvělou kuchyni.

Ubytování: dvoulůžkové pokoje v bungalovech se snídaní

19. den

Odlet směr Evropa

UBYTOVÁNÍ:

Ubytování ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením vyšší střední třídy minimálně se snídaní v ceně (odkazy na ubytování vám zašleme)

DOPRAVA:

Letecky (letenky nejsou v ceně zájezdu).

Na místě terénními automobily 4x4.

CENA: 114 900 Kč

sleva 2% za včasný nákup 

sleva 2% od třetího zájezdu

V ceně je:​

 • nadstandardní ubytování se snídaní či polopenzí

 • doprava po destinacích

 • vstupy

 • všechny nutné poplatky

 • strava dle rozpisu v itineráři

 • min.1 profesionální lektor

 • pojištění CK proti úpadku

 • po návratu kurz zpětné vazby a postprodukce ve Fotoškoda

V ceně není:

 • jídlo a pití nad rámec ubytování

 • letenky - cena se pohybuje aktuálně 14.580 - 20.000,- Kč (s jejich nákupem vám rádi pomůžeme) - nechceme zbytečně navyšovat cenu zájezdu a vydělávat na letenkách

 • návštěva u Himbů nebo Křováků - na srazu si do mluvíme aktivitu, která se vám bude líbit viz: https://www.lcfn.info/ovahimba/programs-rates

 • let helikoptérou

 • vše co není uvedeno, že je v ceně

 • pojištění storna zájezdu a cestovní pojištění (jsme schopni vám to zajistit u Union pojišťovny)

Proč jet s námi:

 • K dispozici budete mít min.1 zkušeného lektora, průvodce, kteří znají region a místní podmínky
 • Máme připravené trasy a itinerář s těmi nejlepšími místy
 • budete si užívat kvalitní ubytování přímo v Etoshe u napajedel ne před branami
 • Během celé fotoexpedice  budete mít možnost individuálních konzultací při fotografování přímo v terénu. Ptejte se, ptejte se a  ptejte se.
 • Máme rádi i úplné fotografické začátečníky a fyzicky méně zdatné

Doporučené vybavení:

 • Objektivy všech ohnisek včetně teleobjektivů na fotografování zvířat

 • Stativ

 • polarizační filtry

 • náhradní baterie, nabíječky baterií

 • čelovka/příruční svítílna

 • čistící a ochranné pomůcky na objektivy a fotoapráty

 • Obuv kvalitní turistická, není ale nutná horská obuv, celokožené pohorky a podobně

 • dalekohled

 • plavky

 • Můžete využít slevu 20% pro účastníky našich zájezdů na špičkové oblečení značky Tilak a obuvi Meindl.

 • Stejně tak vám můžeme zajistit slevy na filtry zn. VF Foto.

Počet účastníků:

min. 4 max. 7

FOTOEXPEDICE /ZÁJEZD PRO FOTOGRAFY
VHODNÉ I PRO NEFOTOGRAFY

PB080297 pro www a fb graf logi.jpg
CPT_8478.jpg
_B080509 pro www a fb graf logi.jpg
CPT_8113.jpg
CPT_6197.jpg
_B100607 pro www a fb graf logi.jpg
_B131405-Edit pro www a fb graf logi.jpg
_B160537 pro www a fb graf logi.jpg
vodopád epupa falls.jpg
_B080514 pro www a fb graf logi
_B080490 pro www a fb graf logi
lachtani cape cross namibie IIII
lachtani cape cross namibie II
_B100726-Edit pro www a fb graf logi
PB170941-Edit pro www a fb graf logi
PB170928 pro www a fb graf logi
PB080322 pro www a fb graf logi
PB080338 pro www a fb graf logi
PB080297 pro www a fb graf logi
_B191031-Edit pro www a fb graf logi
_B191043-Edit pro www a fb graf logi
_B170960 pro www a fb graf logi
_B170925 pro www a fb graf logi
_B170890 pro www a fb graf logi
_B160794 pro www a fb graf logi
_B160787 pro www a fb graf logi
_B160503-Edit pro www a fb graf logi
_B160399 pro www a fb graf logi
_B160334 pro www a fb graf logi
_B160318 pro www a fb graf logi
_B153041-Edit-Edit pro www a fb graf logi
_B152944-Edit-Edit pro www a fb graf logi
_B152983 pro www a fb graf logi
_B152763 pro www a fb graf logi
_B152720 pro www a fb graf logi
_B152567 pro www a fb graf logi
_B152575 pro www a fb graf logi
_B152400-Edit pro www a fb graf logi
_B152417 pro www a fb graf logi
_B150158-Edit pro www a fb graf logi
_B150065 pro www a fb graf logi
_B142340-Edit pro www a fb graf logi
_B142224 pro www a fb graf logi
_B142252-Edit pro www a fb graf logi
_B142242 pro www a fb graf logi
_B142062-Edit pro www a fb graf logi
_B142082-Edit-Edit-2 pro www a fb graf logi
_B142009-Edit pro www a fb graf logi
_B142036 pro www a fb graf logi
_B141872 pro www a fb graf logi
_B131816 pro www a fb graf logi
_B131565 pro www a fb graf logi
_B131653 pro www a fb graf logi
_B131429-Edit pro www a fb graf logi
_B131456 pro www a fb graf logi
_B111090 pro www a fb graf logi
_B111057 pro www a fb graf logi
_B111079 pro www a fb graf logi
_B111003-Edit pro www a fb graf logi
_B110972 pro www a fb graf logi
_B090552 pro www a fb graf logi
_B080413 pro www a fb graf logi
_B080403-Edit pro www a fb graf logi
_B080437-Edit pro www a fb graf logi
_B080379 pro www a fb graf logi
_B080319 pro www a fb graf logi
_B080264-Edit pro www a fb graf logi
_B070219 pro www a fb graf logi
_B070197-Edit pro www a fb graf logi
_B070148 pro www a fb graf logi
_B070138-Edit pro www a fb graf logi
_B060064 pro www a fb graf logi
Fotoexpedice - zájezd Namíbie
Fotoexpedice - zájezd Namíbie
Fotoexpedice - zájezd Namíbie
Fotoexpedice - zájezd Namíbie 7606
Fotoexpedice - zájezd Namíbie CPT_8086
Fotoexpedice - zájezd Namíbie CPT_8113
Fotoexpedice - zájezd Namíbie CPT_8236
Fotoexpedice - zájezd Namíbie CPT_6197
Fotoexpedice - zájezd Namíbie 7790_
Fotoexpedice - zájezd Namíbie CPT_8478 (2)
Fotoexpedice - zájezd Namíbie CPT_8303
Fotoexpedice - zájezd Namíbie CPT_9295
Fotoexpedice - zájezd Namíbie CPT_8478
Fotoexpedice - zájezd Namíbie CPT_9499
Fotoexpedice - zájezd Namíbie CPT_9352

REFERENCE

Michal O.

Naprostá spokojenost, hlavním důvodem je zaměření převážně na fotografy, které je na cestování specifické a v jiných CK má v tomto ohledu člověk spíše smůlu... Tento způsob cestování preferuji i čistě v osobní rovině, ale ne každému to samozřejmě může vyhovovat.

Lektoři a průvodci - bez jakýchkoliv výhrad, bez problematičtí fotografové, kteří mají mnoho zkušeností, znalostí a historek i mimo fotografický obor a expedice či workshopy nejsou tedy jen o fotografování, člověk se rozhodně nenudí, naopak. A dokonce si užije i mnoho veselých chvil :) i toto je jeden z důvodů, proč bych se do budoucna s nimi rád zase někam podíval.

Marian D.

Super průvodkyně, dobrá parta, malá skupina lidi. Různorodý a časově náročný program - cca 6000km během , dobrá kombinace krajinářské fotografie a fotografie fauny a flory.

Lektorka - Nejlepší, znalost prostředí, fauny i flory vše na 1*.

Mirek S.

Po všech stránkách stoprocentní. Zážitky, organizace, lokality.

Jarda Hora, průvodce Ála Hrdinová… co víc si přát 👍

Standa K.

Po stránce fotografické i osobní velmi příjemné, přátelsky vysvětlené odstranění chyb.

Polský Balt, Namibie, Kuba

bottom of page