Fotoexpedice Namibie s Álou

Napadlo vás, proč jsme z mnoha míst v Africe pro vás vybrali jako další právě Namibii?

 

Namibie je unikátní, dechberoucí země.
Obrovská plocha s pouze cca 2 500 000 obyvateli, nádhernou přírodou, obrovským množstvím zvířat, kde můžeme potkat ještě zvířata žijící mimo park ve volné přírodě:
nosorožce, žirafy, pouštní slony, antilopy atd.
Etosha je unikátní národní park, solná pánev, která zabírá převážnou část parku, dává scenériím i zvířatům bělavý ráz a věřte, že fotku z Etoshi bez problémů poznáte se 100% jistotou. Zvířata v Namibii jsou opravdu divoká, žijí přirozeně ve svém prostředí.
V Namibii je
nejstarší poušť světa Namib s nejvyššími dunami na světě, do které se zamilujete na první pohled a ve spojení s Mléčnou dráhou na obloze a hvězdami od jednoho konce horizontu přes celou klenbu a až k horizontu druhému vás poušť Namib dostane na celý život.
Namibie je oázou bezpečí na africkém kontinentě. Díky jedné z nejnižších hustot osídlení na světě a minimální kriminalitě. Pokud se umíte chovat ve volné přírodě, pak se není čeho obávat.

Výborná infrastruktura - Namibie má skvěle udržovanou silniční síť. Páteř tvoří několik asfaltových silnic spojujících větší města. Zbytek jsou prašné, ale skvěle udržované a poměrně velmi široké silnice, na kterých můžete bez problémů jezdit 100km/h. Nepotkáte moc aut. Někdy žádné.
 

No a to nejdůležitější?
Namibie je nejen podle mého názoru jednou z nejfotogeničtějších zemí na světě.

Jsou zde pouště, hory, kopce, travnaté savany, moře, kamenitá údolí, vyschlé řeky, písečné duny, neuvěřitelně pestrá fauna a flóra…
Takže opravdu každý fotograf si zde najde to své….

Pročtěte si podrobně itinerář, je doslova nabitý!

TERMÍNY:

12. - 28. 5. 2022

10. - 25.(26.)11. 2022

LEKTOŘI:

Ála Hrdinová a Jaroslav Hora

PROGRAM:

Na úvod mi dovolte říci, že jsme vše podřídíli focení a kvalitě ubytování.

Budeme bydlet vždy u napajedel, v parcích a také třeba za branou v parku Sussesvlei. Abychom vám poskytli opravdu luxusní služby a příležitosti k focení i bydlení.

1. den

odlet Praha/Vídeň, pravděpodobně noční let

2. den

přílet do Windhoeku (zatím podle možných/dostupných letenek v ranních nebo dopoledních hodinách), celní formality, víza, převzetí aut a přesun směrem k našemu prvnímu fotografickému místu, směrem ke Kolmanskopu.

Cestou nákup zásob a hlavně vody.

​Přesun směrem ke Kolmanskop.

Ubytování na trase.

 

3. den

Přejezd do Luderitz

Budeme projíždět přes Aus. Krása toho místa nám vytáhne fotoaparáty z brašen a určitě se v Aus a kolem Aus chvilku zdržíme.

V opuštěném „diamantovém“ městečku zafoukaném pískem, Kolmanskopu, kterým budeme projíždět, opět sundáme krytky objektivů a budeme lovit atmosféru tohoto tajemného místa.…. A budeme doufat, že se nám poštěstí dojet na pobřeží Atlantického oceánu před západem slunce.

 Ubytování: Luderitz

4. den

Z Luderitzu se vydáme k nádherné poušti Namib, do Sesriem.

Cestou budeme projíždět opět přes Kolmanskop a přes Aus. A tak pokud by se někomu zdálo, že je potřeba ještě udělat fotografie z jiného úhlu, bude mít příležitost.

Pokud to bude možné, budeme v Sesriem ubytovaní uvnitř parku nebo u bran parku. 

Takže navečer budeme relaxovat a nabírat síly na zítřejší opravdu brzký, ranní odjezd k dunám, kde budeme mít šanci zachytit nádherné ranní světlo, ještě než přijedou první turisté po šesté hodině, kdy se oficiálně otevírá brána parku. 

Ubytování: Sesriem

5. den

Brzký ranní odjezd k dunám, Deadvlei a Sosusvlei. Focení mrtvých stromů v pánvi Deadvlei a pískových dun v Sussusvlei, možná se poštěstí potkat přímorožce, který zapózuje, (jinak jich tam je všude spousta!)

Druhou variantou a za nás rozhodně lepší, je fakt, že si pronajmeme vrtulník.

Je to neuvěřitelný zážitek, kdy se nafotíte pohled na nekonečné duny z jiné perspektivy.

Oběd, svačiny: z vlastních, předem nakoupených zásob

Odpoledne se vydáme směrem na sever, ke Swakopmundu.

Ubytování: Barkhan Dune Retreart

6. den

Ranní odjezd směrem ke Swakopmundu.
Projedeme
Walvis Bay, hlavní namibijský přístav, kde možná zahlédneme plameňáky.
Projedeme Swakopmund, kde si eventuelně můžeme užit německou koloniální atmosféru s řízkem a bavorským pivem u oběda.

Budeme se přesunovat po pobřeží Atlantiku směrem k Henties Bay, kde budeme nocovat. Henties Bay - městečko v poušti.

Cestou potkáme zajímavý vrak lodi, která ztroskotala a kterou okupují již jen kormoráni a zde budete mít prostor k využití ND filtrů.

Ubytování: Henties Bay


7. den

Dopolední cíl je jasný -  fotografování obrovské tulení kolonie na Cape Cross.

Od pobřeží zamíříme do vnitrozemí nádhernou krajinou k Palmwag, kde budeme nocovat. Palmwag je v unikátním krajinném prostředí velmi málo navštěvovaná oblast se zvířaty (pokud nám bude přát štěstí, můžeme vidět pouštní slony, pštrosy,  nosorožce, sudokopytníky….)

Oběd, svačiny: z vlastních, předem nakoupených zásob

Nocování: Danara Mopane Lodge (bude upřesněno)

8. den

Bude nás čekat dlouhý přejezd k vodopádům Epupa, které leží na hranicích s Angolou. Řeka Kunene zde přímo tvoří hranici. Krása tohoto místa vám i tak vezme dech.Určitě nevynecháme i nádherné tisícileté baobaby. Cestou už budeme potkávat jedince místních kmenů (Himby, Herery, Owamby…), kteří v této oblasti žijí. Nádherný barevný etnický chaos uvidíme v Opuwu, posledním větším městem před Epupou.

Zde je možná návštěva himbské vesnice, kde nám nádherné Himbky a Himbové zatančí, zazpívají, pozvou nás do svých obydlí a my budeme moci do sytosti fotit (není v ceně).

Večerní i ranní focení vodopádů se sluncem za zády.

Nocování: Epupa Falls Lodge

9. den

Kdo se ráno nenechá ukolébat nádherným šuměním vody a nebude si chtít přispat, může fotit vodopády s baobaby v protisvětle, může si projít malou vesničkou Epupa a poznat místní usedlíky. Určitě nás zaujmou výrobky Himbů: náramky, náhrdelníky, korále, košíčky. Je fajn podpořit místní komunitu nákupem jejich výrobků.
A krásně se s nimi smlouvá….

Pokud bychom nestihli himbskou vesnici den předtím, pak během se tam vypravíme dopoledne. Nebo dle domluvy můžeme jít ještě jednou na jiný program.
Odpoledne přejedeme do města Opuwa. Zájemci, které uchvátí divoká a nádherná atmosféra kmenů, jejichž příslušníci do Opuwa jezdí/chodí nakupovat zásoby, prodávat dobytek, může jít ještě navečer fotit.

Oběd, svačiny: z vlastních, předem nakoupených zásob

Nocování: Opuwo

10. den

Brzy ráno vyjedeme směrem k národnímu parku Etosha, cca 2,5 hodiny cesty a východní bránou GALTON vjedeme do parku. Západní část parku byla otevřena pro veřejnost až v roce 2015, jsou zde napajedla, kde si užijeme hojnost divokých zvířat, které se sem stahují, před obdobím dešťů. Cestou do kempu už budeme hledat zvířata a zcela jistě je potkáme u napajedel. Dolonite Camp je umístěný na kopci s nádherným výhledem do krajiny.

Oběd, svačiny: z vlastních, předem nakoupených zásob

Nocování: Dolomite Camp

11. den

Časný ranní odjezd k napajedlům, abychom využili ranního světla. Návrat do kempu, snídaně, zabalení věcí a pomalu budeme přejíždět parkem k dalšímu ubytování v Okaukueju. Cestou se zastavíme v nejnovějším kempu v parku, v Olifantsrus, který je pouze pro auta se stany. Olifantsrus jsou bývalá sloní jatka a pozůstatky po zabíjení slonů a jejich porcování jsou zde zachované jako memento pro budoucí generace.

Okaukuejo má jedno z nejnádhernější napajedel v parku, je osvícené celou noc a opravdu s vysokou pravděpodobností je možné zde potkat kriticky ohrožené nosorožce černé.

Oběd, svačiny: z vlastních, předem nakoupených zásob

Nocování: Okaukuejo

 

12. den

Program bude stejný jako předešlý den: kdo bude chtít, tak brzký ranní odjezd k napajedlům, abychom zachytili ranní světlo a divoká zvířata. Poté návrat a snídaně, zabalení a klidný přesun parkem k dalšímu ubytování v Halali.

Cestou budeme stavět u napajedel a můžeme vyhlásit soutěž, kdo první uvidí lva nebo slona…..
I Halali má nasvícené napajedlo, kde zájemci místo spaní můžou celou noc (jako v Okaukueju) čekat na žíznivá zvířata.

Oběd, svačiny: z vlastních, předem nakoupených zásob

Nocování: Halali

 

13. den

Ani tento den se nebude lišit od předchozích. Kdo ještě nebude mít dost ranního focení, tak brzký ranní odjezd k napajedlům, abychom opět zachytili ranní světlo a divoká zvířata. Poté návrat a snídaně, zabalení a klidný přesun parkem se zastávkami u napajedel v této části parku k východní bráně. Můžeme se zastavit v pevnosti Namutoni, u které je vyhlášené napajedlo Klein Namutoni. Vyjedeme východní bránou Namutoni a přejedeme do Roy's Rest Camp, kde bude naše strategické ubytování pro možnost ranního přejezdu ke kmeni Ju Hoansi (původní obyvatelé pouště).

Nocování: Grorfontain

 

14. den

Ranní přesun ke komunitě Ju Hoansi, kde s nimi můžeme tancovat, zpívat, poslouchat jejich příběhy nebo vyrazit na lov do pouště. Je to nesmírně milý a přátelský národ a focení s nimi si opravdu užijeme.

V pozdním odpoledni se přesuneme do Grootfontainu.

Oběd, svačiny: z vlastních, předem nakoupených zásob

Ubytování: Grorfontain

15. den

Určitě neodjedeme, aniž bychom navštívili místo s největším dopadeným meteoritem vcelku, Hoba meteoritem. (Byl dokonce v roce 1955 prohlášen národní památkou.

Je největším meteoritem (v kuse), který byl kdy nalezen. A je zároveň i největším kusem přirozeně se vyskytujícího železa na povrchu Země. Váží 60 tun (rozměry jsou zhruba 3 x 3 metry). Předpokládá se, že na Zemi spadl před 80 000 lety a byl objeven zcela náhodou, když na něj při orání země narazil místní farmář v roce 1920. Tam, kde meteorit dnes leží, leží pravděpodobně od svého dopadu. Vědci si ale dosud lámou hlavu s tím, že nezanechal prakticky žádný kráter.)

Potom se už budeme přesunovat směrem k Windhoeku. Ve městě Okahandja ještě navštívíme vyhlášené tradiční trhy s místními výrobky, bylo by škoda nevyužít příležitosti nakoupit poslední dárky nebo suvenýry.

A dojezd do Windhoeku, kde bude naše poslední noc.

Nocování: Windhoek

 

16. den

Odlet směr Evropa

UBYTOVÁNÍ:

Ubytování ve dvoulůžkových pokojích vyšší střední třídy minimálně se snídaní v ceně (odkazy na ubytování vám zašleme)

DOPRAVA:

Letecky. Na místě terénními automobily.

CENA: 109.900,- Kč

V ceně je:

 • nadstandardní ubytování se snídaní

 • doprava po destinacích

 • vstupy

 • všechny nutné poplatky

 • strava dle rozpisu v itineráři

 • min.1 profesionální lektor

 • pojištění CK proti úpadku

V ceně není:

 • jídlo a pití nad rámec ubytování

 • letenky - cena se pohybuje aktuálně 14.580 - 20.000,- Kč (s jejich nákupem vám rádi pomůžeme) - nechceme zbytečně navyšovat cenu zájezdu a vydělávat na letenkách

 • návštěva u Himbů nebo Křováků - na srazu si do mluvíme aktivitu, která se vám bude líbit viz: https://www.lcfn.info/ovahimba/programs-rates

 • pojištění storna zájezdu a cestovní pojištění (jsme schopni vám to zajistit u Union pojišťovny)

Proč jet s námi
 • K dispozici budete mít min.1 zkušeného lektora, průvodce, kteří znají region a místní podmínky
 • Máme připravené trasy a itinerář s těmi nejlepšími místy
 • Během celé fotoexpedice  budete mít možnost individuálních konzultací při fotografování přímo v terénu. Ptejte se, ptejte se a  ptejte se.
 • Máme rádi i úplné fotografické začátečníky a fyzicky méně zdatné

Doporučené vybavení:

 • Objektivy všech ohnisek včetně teleobjektivů na fotografování zvířat

 • Stativ

 • polarizační filtry

 • náhradní baterie, nabíječky baterií

 • čelovka/příruční svítílna

 • čistící a ochranné pomůcky na objektivy a fotoapráty

 • Obuv kvalitní turistická, není ale nutná horská obuv, celokožené pohorky a podobně

 • dalekohled

 • plavky

 • Můžete využít slevu 25% pro účastníky našich zájezdů na špičkové oblečení značky Tilak a obuvy Mendl.

 • Stejně tak vám můžeme zajistit slevy na filtry zn. VF Foto.

Počet účastníků:

min. 4 max. 7

poušť namib
CPT_8478.jpg
_B080509 pro www a fb graf logi.jpg
CPT_8113.jpg
CPT_6197.jpg
_B100607 pro www a fb graf logi.jpg
_B131405-Edit pro www a fb graf logi.jpg
_B160537 pro www a fb graf logi.jpg
vodopád epupa falls.jpg
_B080514 pro www a fb graf logi
_B080490 pro www a fb graf logi
lachtani cape cross namibie IIII
lachtani cape cross namibie II
_B100726-Edit pro www a fb graf logi
PB170941-Edit pro www a fb graf logi
PB170928 pro www a fb graf logi
PB080322 pro www a fb graf logi
PB080338 pro www a fb graf logi
PB080297 pro www a fb graf logi
_B191031-Edit pro www a fb graf logi
_B191043-Edit pro www a fb graf logi
_B170960 pro www a fb graf logi
_B170925 pro www a fb graf logi
_B170890 pro www a fb graf logi
_B160794 pro www a fb graf logi
_B160787 pro www a fb graf logi
_B160503-Edit pro www a fb graf logi
_B160399 pro www a fb graf logi
_B160334 pro www a fb graf logi
_B160318 pro www a fb graf logi
_B153041-Edit-Edit pro www a fb graf logi
_B152944-Edit-Edit pro www a fb graf logi
_B152983 pro www a fb graf logi
_B152763 pro www a fb graf logi
_B152720 pro www a fb graf logi
_B152567 pro www a fb graf logi
_B152575 pro www a fb graf logi
_B152400-Edit pro www a fb graf logi
_B152417 pro www a fb graf logi
_B150158-Edit pro www a fb graf logi
_B150065 pro www a fb graf logi
_B142340-Edit pro www a fb graf logi
_B142224 pro www a fb graf logi
_B142252-Edit pro www a fb graf logi
_B142242 pro www a fb graf logi
_B142062-Edit pro www a fb graf logi
_B142082-Edit-Edit-2 pro www a fb graf logi
_B142009-Edit pro www a fb graf logi
_B142036 pro www a fb graf logi
_B141872 pro www a fb graf logi
_B131816 pro www a fb graf logi
_B131565 pro www a fb graf logi
_B131653 pro www a fb graf logi
_B131429-Edit pro www a fb graf logi
_B131456 pro www a fb graf logi
_B111090 pro www a fb graf logi
_B111057 pro www a fb graf logi
_B111079 pro www a fb graf logi
_B111003-Edit pro www a fb graf logi
_B110972 pro www a fb graf logi
_B090552 pro www a fb graf logi
_B080413 pro www a fb graf logi
_B080403-Edit pro www a fb graf logi
_B080437-Edit pro www a fb graf logi
_B080379 pro www a fb graf logi
_B080319 pro www a fb graf logi
_B080264-Edit pro www a fb graf logi
_B070219 pro www a fb graf logi
_B070197-Edit pro www a fb graf logi
_B070148 pro www a fb graf logi
_B070138-Edit pro www a fb graf logi
_B060064 pro www a fb graf logi
Fotoexpedice - zájezd Namíbie
Fotoexpedice - zájezd Namíbie
Fotoexpedice - zájezd Namíbie
Fotoexpedice - zájezd Namíbie 7606
Fotoexpedice - zájezd Namíbie CPT_8086
Fotoexpedice - zájezd Namíbie CPT_8113
Fotoexpedice - zájezd Namíbie CPT_8236
Fotoexpedice - zájezd Namíbie CPT_6197
Fotoexpedice - zájezd Namíbie 7790_
Fotoexpedice - zájezd Namíbie CPT_8478 (2)
Fotoexpedice - zájezd Namíbie CPT_8303
Fotoexpedice - zájezd Namíbie CPT_9295
Fotoexpedice - zájezd Namíbie CPT_8478
Fotoexpedice - zájezd Namíbie CPT_9499
Fotoexpedice - zájezd Namíbie CPT_9352

Jestliže ještě nejste úplně rozhodnutí, že s námi pojedete a chcete, abychom vás kontaktovali, napište nám přes kontaktní formulář ZDE.

Kontaktní a objednávkový formulář

Výborně! Zpráva byla přijata.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů.

Podmínky zpracování naleznete ZDE