Workshop fotografování zubrů v Polsku | CzechPhotoTravel.cz

Workshop fotografování zubrů v Polsku

Snad kromě pižmoňů severních, neexistuje v Evropě impozantnější zvíře. Bohužel, osud zubrů v Evropě byl velice pohnutý. Přestože se zubři vyskytovali na skoro celém kontinentu, postupně byli ve volné přírodě hubeni, až byl v roce 1919 zastřelen i ten poslední. Po zdařilé reintrodukci na konci 50. let minulého století se zubr vrátil tam, kde vydržel nejdéle - do okolí polské Bělověže.

V ceně

  • Ubytování
  • Vstupné
  • Doprava
  • Profesionální lektor
  • Pojištění CK proti úpadku
  • Kurz zpětné vazby po návratu
  • Zapůjčení techniky

V ceně není

  • Stravování nad rámec ubytování
  • Vše, co není uvedeno v sekci „V ceně“
  • Pojištění storna zájezdu a cestovní pojištění
  • Fakultativní výlety a vstupy

A právě do okolí Národního parku Białowieża se za zubry vypravíme. V zimním období, kde je největší šance je najít a může jim to na fotografiích nejvíce “slušet”, možná i s krajinou zapadanou sněhem. V oblasti žije několik stovek zubrů ve stádech velikosti od pěti až po 40 zvířat! Výjimkou nejsou ani setkání s jednotlivými kusy.

Z minulých návštěv mám vytipovanou asi desítku míst, kde je šance je najít, jak v otevřené krajině nebo v lesním porostu. Naše fotografování bude soustředěno zejména do večerů a časných rán, kdy může být nejhezčí světlo. Pokud budeme mít velké štěstí, při hledání zubrů můžeme v oblasti vidět i losy nebo vlky.

1. den

Odjezd z Prahy 6:00, cesta 10 hodin do Bělověže, ubytování

2. - 3. den

Časně ráno za zubry, hledání skupin zubrů v oblasti, vytipování lokality na večerní a ranní fotografování

4. den

Ranní fotografování zubrů, odjezd, návrat před 22. hodinou večer do Prahy

Změna programu je možná nejen z technických a organizačních důvodů. Je možné, že se změní pořadí dnů, je možné, že některý bod programu vyřadíme a některý naopak přidáme. Jedná se o fotograficky zaměřený zájezd, takže kvalitním fotografiím a zážitkům, ale i vaší spokojenosti, podřizujeme vše.

Záleží na počtu dnů, které zbývají do odjezdu. Při objednání více než 90 dnů před odjezdem platíte jen zálohu 25% z celkové ceny zájezdu. Pokud je to méně než 90 dnů, pak platíte 50% a při objednání méně než 30 dnů před konáním platíte již 100% z celkové ceny. Takže celkovou cenu zaplatíte až měsíc před odjezdem. Nicméně můžete uhradit i celou částku najednou.

Podrobné informace ke stornopodmínkám najdete ve smlouvě k zájezdu, resp. ve všeobecných obchodních podmínkách, které vždy dostanete spolu s návrhem smlouvy.

Ale v jednoduchosti podle počtu dní do odjezdu:

  • více než 120 dní – skutečně vzniklé náklady (letenky apod.) a 2000 Kč
  • 120-90 dní - 25 % z celkové ceny zájezdu + skutečně vzniklé náklady
  • 89-30 dní - 50% z celkové ceny zájezdu + skutečně vzniklé náklady
  • méně než 30 dní - 100% celkové ceny zájezdu

Stornopodmínky se neuplatňují, pokud za sebe klient najde náhradu.

A velmi doporučujeme si udělat pojištění storna zájezdu i letenky! Můžeme vám to nabídnout i my u pojišťovny Union.

Vždy nejpozději 30 dnů před odjezdem. Formy jsou různé. Nejčastěji děláme online setkání, kde probereme všechny vaše dotazy, které se často týkají fotovybavení, oblečení, očkování, atd. Druhou formou jsou whatsapp skupiny, které k zájezdům vždy vytváříme a můžete tam pokládat své dotazy. A v neposlední řadě u jednodušších zájezdů průvodci a lektoři využívají emailové komunikace a instrukce vám zašlou písemně.

Pokud máte dotazy dříve, rádi vám na ně odpovíme nebo dáme kontakt na vašeho průvodce/lektora, která vám dotazy zodpoví.

Ano, určitě s námi můžete jet jako začínající fotograf. Náš průvodce je vám k dispozici a jistě vám rád pomůže s nastavením fotoaparátu.

Máme dva druhy zájezdů. Jeden je určen primárně pro fotografy. Máme je pojmenované jako fotoexpedice. Druhý typ je poznávací zájezd s focením, který je určitě vhodný i pro lidi, kteří fotografují třeba jen mobilem. Každopádně je dobré nám napsat a zeptat se. Někdy je ta hranice tenká a my to s vámi rádi probereme.

Ano to se u našeho typu zájezdů občas stává. Důvod je prostý. Váš průvodce a lektor se snaží vše podřídit tomu, abyste si odvezli ty nejlepší fotografie a zážitky.

Letenky nakupujeme po dosažení minimálního počtu účastníků. Poptáme letenky pro celou skupinu a pošleme vám nabídku ke schválení.

Celkem hodnocení
1
Průměrné hodnocení
5,0
5 ★
1
4 ★
0
3 ★
0
2 ★
0
1 ★
0
B
Bohuslav K.
1. 2. 2025

Proč jet s námi

  • Jsme pojištěná cestovní kancelář, kde jsou vaše peníze v bezpečí
  • K dispozici budete mít vždy minimálně jednoho lektora, profesionálního fotografa a průvodce
  • Velmi malé skupiny, kde se vám můžeme na 100% věnovat
  • Během celé fotoexpedice budete mít možnost individuálních konzultací při fotografování přímo v terénu
  • U nás si můžete zdarma zapůjčit fotografickou techniku a příslušenství
  • Po návratu máte možnost přijít zdarma na kurz, kde dostanete další zpětnou vazbu na vaše fotografie a nahlédneme i do tajů vyvolání a úprav fotografií
 

Doporučené vybavení

  • Pevná nepromokavá obuv a teplé nepromokavé oblečení (celý den budeme venku). Vhodné může být obnošenější oblečení, protože pro vhodný úhel záběru se můžeme válet i po zemi
  • Pro fotografování je nutností digitální zrcadlovka (nebo bezzrcadlovka) a teleobjektiv ohniska 200 – 400 mm a delší. Ideálně kombinace dvou, delší a kratší teleobjektiv
  • Vhodný je stativ (možno zapůjčit pár stativů Manfrotto)
  • Náhradní baterie, nabíječka baterií
  • Čistící pomůcky na objektivy a filtry
  • Můžete využít slevu 20% pro účastníky našich zájezdů na špičkové oblečení značky Tilak a obuvi Meindl
  • Dále vám nabízíme slevu 20% na fotoslužby u Fotoškoda (velkoformátový tisk, fotoobrazy a fotoknihy) a slevu 10% na stativy Manfrotto
  • Stejně tak vám můžeme zajistit slevy na filtry zn. VF Foto
 

Partneři

Jsme členy

Soubor služeb cestovního ruchu, které jsou Vám nabízeny, představují zájezd podle zákona č. 159/1999 Sb., o některých podmínkách podnikání a o výkonu některých činností v oblasti cestovního ruchu, ve znění pozdějších předpisů, který provádí směrnici (EU) 2015/2302. Budete moci uplatnit veškerá práva, která pro Vás vyplývají z právních předpisů Evropské unie týkajících se zájezdů. Cestovní kancelář CzechPhotoTravel, Horus EYE s.r.o. ponese plnou odpovědnost za řádné poskytnutí služeb zahrnutých do zájezdu. Cestovní kancelář CzechPhotoTravel, Horus EYE s.r.o. má ze zákona povinnost zajistit ochranu pro případ úpadku (pojištění záruky nebo bankovní záruka), na základě které Vám budou vráceny uskutečněné platby za služby, které Vám nebyly poskytnuty z důvodu jejího úpadku, a pokud je součástí zájezdu doprava, bude zajištěna Vaše repatriace. Další informace o základních právech podle směrnice (EU) 2015/2302 získá zákazník ZDE....více
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.
podrobné nastavení