top of page

Japonsko s Davidem - lidé, tradice a kultura okem fotografa

FOTOEXPEDICE/ZÁJEZD PRO FOTOGRAFY
VHODNÉ I PRO NEFOTOGRAFY

Japonsko je zemí s neskutečnou tradicí a kulturou. Zároveň v posledních sto letech prošlo hlubokými změnami, díky kterým se nyní v Japonských městech protíná budoucnost s dávnou minulostí. S fotografem Davidem Gaberlem máte možnost poznat místní kulturu jedinečným způsobem, který spojuje chápání japonské historie a moderního vývoje. David v Japonsku nachodil tisíce kilometrů a strávil přes půl roku focením v ulicích jeho měst. S antropologickým vhledem a za pomoci foťáku je schopen s vámi zkoumat  japonskou kulturu z mnoha úhlů.                    

Během naší expedice se zaměříme na focení a poznávání místní kultury skrz zábavné a umělecké zážitky. Celý pobyt začne úvodem do japonského umění - od fotografie, přes filmy a obrazy až po vázání květin. V průběhu celých 14 dnů se každý den budeme několik hodin věnovat focení. Cílem není, aby si každý odvezl perfektní fotky, které jsme všichni už stokrát viděli. Naopak, budeme v Japonsku fotit tak, aby každý mohl najít vlastní perspektivu, skrz kterou Japonsko vidí a vnímá. Budeme fotit, abychom zbystřili naše smysly a každý si odvezl z Japonska hlubší intimní zážitek. 

 

Dozvíte se také jak se japonská kultura postupně dostala do Evropy, proč jsou nyní tak populární japonské koncepty jako “zen” a “wabi-sabi” nebo čím si japonská společnost za posledních 100 let prošla. Kromě tradičních zážitků jako jsou čajové ceremonie nebo koupele v teplých pramenech japonských onsenů zároveň společně prozkoumáme ulice 5 významných měst - světovou metropoli Tokyo, přímořské Kobe i s přilehlými horkými prameny v horách, moderní Osaku a její staré chrámy, Yokohamu včetně obrovského Chinatownu a nádherné historické Kyoto s dřevěnými domy a japonskými zahradami.

 

Díky focení budete mít spoustu možností se seznámit i s jemnějšími nuancemi moderního Japonska. Prozkoumáme subtilní barvy země vycházejícího slunce v období význačném jasnou oblohou a nádhernými barvami listů. Kromě focení se dostaneme i k poznávání vyhlášených japonských jídel a koktejl-barů, živému japonskému jazzu nebo například přednášce od známého japonského fotografa. Obecně budeme zkoumat i téma mezilidských vztahů, protože právě v nich spočívá v Japonsku klíč k pochopení kultury. A v neposlední řade se podíváme i na to, proč mají Japonci tak rádi českou kulturu od Janáčka až po českou animaci, filmy a loutkové divadlo. Mezi Japonskem a Českou Republikou existují na první pohled těžce viditelné prvky, které obě země spojují.

TERMÍNY:

připravujeme

LEKTOŘI:

David Gaberle

PROGRAM:

 

Den 1. Odlet z ČR

Den 2. - 5. 

Tokyo - seznámení s Japonskou kulturou, ochutnávky jídla, přednáška od japonského fotografa, který fotil muže žijícího se silikonovou pannou. Navštívíme místo zrodu fotografického průmyslu a budeme hledat světlo ve vyhlášených fotografických oblastech.

Den 6. - 7. 

Kobe - přesun šinkanzenem do města, které je vyhlášené svým jídlem a horkými prameny v blízkém Arima Onsen. Při focení se tentokrát zaměříme na pomalejší přímořský život.

Den 8. - 9.

Osaka - město s velmi specifickou estetikou, na kterém je krásně vidět, v čem nyní dnešní Japonsko trochu zaostává za nejmodernějšími částmi světa. Díky vřelosti místních je Osaka ideální místo na focení v ulicích. Společně také vyzkoušíme tradiční čajovou ceremonii a ochutnáme vyhlášený street-food.

Den 10. - 11.

Kyoto - bližší seznámení s japonským buddhismem, tradiční architekturou a japonskými zahradami. Fotit budeme z velké části podél řeky protékající městem, obklopené dřevěnými domy. V Kyotu zároveň budeme v období vyhlášené sezóny kōyō, týdnů nejbarevnějšího listí.

Den 12.

Yokohama - po klidnějším Kyotu se pomalu vrátíme do druhého největšího města Japonska. V obrovském přístavu je spoustu příležitostí k focení, které završíme večeří v autentickém Chinatownu.

Den 13. - 15.

Tokyo - během posledních tří dnů naší expedice budeme mít možnost v Tokyu stihnout, k čemu jsme se první dny nedostali. Provedu vás zákoutími hlavního města, uděláme si jednodenní výlet k legendární sopce Fuji, navštívíme světově vyhlášený koktejlový bar a pořád nám ještě zbyde spoustu možností, na kterých se domluvíme na místě. 

Den 15. - 16. Odlet a návrat do ČR 

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ:

Ubytování bude v dvoulůžkových pokojích se snídaní 

DOPRAVA:​

Letecky (letenky nejsou v ceně zájezdu, budeme je kupovat společně v okamžiku dosažení min. počtu účastníků).

Na místě budeme jezdit vlaky (jízdné je v ceně zájezdu).

CENA: 

sleva 2% za včasný nákup 

sleva 2% od třetího zájezdu

V ceně je:​

 • ubytování

 • pass na vlaky

 • vstupné na výstavy

 • vstupné muzeum

 • vstupné chrám

 • čajová ceremonie

 • vstupné na sumo

 • Arkády

 • průvodce a fotografický lektor

 • pojištění CK proti úpadku

 • po návratu kurz zpětné vazby a postprodukce ve Fotoškoda

V ceně není:

 • jídlo a pití nad rámec ubytování

 • letenky - cena letů se pohybuje aktuálně 20-30.000,- Kč (s včasným nákupem jsou ceny nižší) 

 • pojištění storna zájezdu a cestovní pojištění (jsme schopni vám to zajistit u Union pojišťovny)

Proč jet s námi:

 • K dispozici budete mít min.1 zkušeného lektora, průvodce, kteří znají region a místní podmínky a zvyky

 • Máme připravené trasy a itinerář s těmi nejlepšími místy

 • Možnost zapůjčení fototechniky

 • Máme rádi i úplné fotografické začátečníky a fyzicky méně zdatné stejně jako nefotografy, kteří pojedou jen s mobily za zážitky

Doporučené vybavení:

 • Objektivy všech ohnisek (ale zejména základní ohniska)

 • náhradní baterie, nabíječky baterií

 • čistící a ochranné pomůcky na objektivy a fotoaparáty

 • Obuv postačí lehká max. turistická, není nutná horská obuv, celokožené pohorky a podobně

 • Můžete využít slevu 20% pro účastníky našich zájezdů na špičkové oblečení značky Tilak a obuvi Meindl.

 • Stejně tak vám můžeme zajistit slevy na filtry zn. VF Foto.

Počet účastníků:

min. 4 max. 7

Lidé - fotoexpedice Japonsko
Muž - fotoexpedice Japonsko
Místní muž - fotoexpedice Japonsko
Děti - fotoexpedice Japonsko
Noční stavba - fotoexpedice Japonsko
Náměstí - fotoexpedice Japonsko
Místní lidé - fotoexpedice Japonsko
Žena - fotoexpedice Japonsko
Noční foto - fotoexpedice Japonsko
noční foto II - fotoexpedice Japonsko
Muž - fotoexpedice Japonsko
Restaurace - fotoexpedice Japonsko
Muž II - fotoexpedice Japonsko
Muž III - fotoexpedice Japonsko
odraz v okně - fotoexpedice Japonsko
škola - fotoexpedice Japonsko
Momentka - fotoexpedice Japonsko
hřiště - fotoexpedice Japonsko
shutterstock_205452211 pro www a fb bez loga.jpg
shutterstock_1529311535 pro www a fb bez loga.jpg

Jestliže ještě nejste úplně rozhodnutí, že s námi pojedete a chcete, abychom vás kontaktovali, napište nám přes kontaktní formulář ZDE.

bottom of page