
Workshop fotografování zvířat v ZOO Drážďany
Zoologická zahrada Drážďany byla otevřena v roce 1861 a je to čtvrtá nejstarší zoologická zahrada v Německu. Zoologická zahrada se nachází na jižním okraji velkého parku Großer Garten a chová přibližně 1100 zvířat, od téměř 300 druhů živočichů, zejména asijských zvířat.
Náplň fotografického workshopu
Během kurzu bude zmíněno vše, co je k fotografování zvířat nezbytné znát. Od základního nastavení digitální zrcadlovky, volby vhodné clony, práce s teleobjektivy, přes práci se světlem a výběr vhodného úhlu snímání. Vhofné jsou i tipy, jak se zbavit mříží před teleobjektivem nebo doporučení, jak fotografii co nejvíce zatraktivnit. Bez toho, abyste museli pořízené fotografie doma složitě upravovat. Přemýšlet nad kompozicí a volbou úhlu snímají potřebuje trochu cviku.
Z focení si možná hned nepřinesete dokonalé fotografie, ale získáte zde návyky, která vám umožní tvořit atraktivní fotografie v budoucnu při každém fotografování. A to i při fotografování zvířat ve volné přírodě.
TERMÍN:
26. září 2023 (OBSAZENO)
30. května 2024
LEKTOŘI:
Ondřej Prosický
PROGRAM:
odjezd z Prahy 7:00, 9:00-17:00 fotografovní v ZOO, 19:00 návrat do Prahy
DOPRAVA:
9 místným automobilem z Prahy - v ceně
CENA: 3 900 Kč
sleva 2% za včasný nákup
sleva 2% od třetího zájezdu
V ceně je:
-
vstupné do ZOO
-
doprava z Prahy
-
profesionální lektor
-
pojištění CK proti úpadku
V ceně není:
-
stravování
-
vše, co není uvedeno v sekci "v ceně je" nebo v itineráři
-
pojištění storna zájezdu a cestovní pojištění (jsme schopni vám to zajistit u Union pojišťovny)
Proč jet s námi:
-
Nevadí, že nejste profík, naopak máme rádi i úplné fotografické začátečníky
-
Během celé fotoexpedice budete mít možnost individuálních konzultací při fotografování přímo v terénu. Ptejte se, ptejte se a ptejte se
-
Můžeme vám zdarma zapůjčit techniku
Doporučené vybavení:
Vhodné může být obnošenější oblečení, protože pro vhodný úhel záběru se můžeme válet i po zemi.
Pro fotografování je nutností digitální zrcadlovka (nebo bezzrcadlovka) a teleobjektiv ohniska 200 – 400 mm. Ideálně kombinace dvou, delší a kratší teleobjektiv. Pokud doporučit objektiv jeden, bylo by to ohnisko 300 mm. Ve specifických případech, když to zvíře dovolí, lze použít širokoúhlý objektiv nebo makroobjektiv u terárií. Vhodný je stativ.
Počet účastníků:
min. 4 + 1 lektor max. 8 + 1 lektor
WORKSHOP / FOTOEXPEDICE VHODNÁ PRIMÁRNĚ PRO FOTOGRAFY




![]() | ![]() |
---|---|
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
![]() |