top of page

Mallorca pro fotografy i cestovatele

Mallorca je ostrovem, který je známý svou přímořskou turistikou a městem Palma de Mallorca, ale je současně destinací, která nabízí krásnou krajinu a nezapomenutelné výhledy mimo hlavní turistická místa. Ostrov je mozaikou množství motivů, od neuvěřitelných přírodních krás po historické budovy, majáky, strážní věže, olivové háje, větrné mlýny, malebné rybářské i horské vesnice, klikatící se serpentiny v horách. Na této mapovací expedici se pokusíme prozkoumat a vyfotit všechny tyto motivy a identifikovat nejhodnější místa, současné si výlet i užijeme večery v Palmě a případně koupáním na plážích jihovýchodní části ostrova, s tím, že využijeme co nejvíce rozmanitosti tohoto ostrova.

TERMÍN: 

6. - 13. 5. 2023

LEKTOŘI:

Martin Pospíchal a Michaela Glűcková

PROGRAM:

Budeme bydlet 5 nocí v Palma a 2 noci na severovýchodě v Alcudia nebo Pollença (zejména kvůli východu slunce na Faro de Formentor) a podle podmínek a počasí vyrážet na různá místa po Mallorce.

Nicméně určitě to chceme pojmout nejen fotograficky, ale i zážitkově.

Navštívíme zejména tato místa:
Faro de Formentor - Nádherný a fotogenický severní výběžek Mallorky, kam si zajedeme i na východ slunce. Cesta na tento výběžek se uzavírá v červnu a přes turistickou sezónu je tedy uzavřena, avšak my ji v květnu ještě stihneme :-)

Sa Foradada Deià - přírodní monument vytvarovaný větrem, mořem a solí. K tomuto monumentu je třeba projít kamenitou krajinou od usedlosti Son Marroig blízko vesnice Deià. Po vykonání této cesty nás však čeká nádherný výhled. Nachází se zde také restaurace s krásným výhledem, která je známá svou domácí paellou.

Es Pontàs u Santanyi - Mystická kamenná brána je jedním z velkých lákadel ostrova a nachází se blízko Cala Santanyi. Budeme prozkoumávat pobřeží a hledat další zajímavé výhledy a skalní útvary.

Cap de Ses Salines - nevynecháme fotografování majáků, jako je například maják u Cap de Ses Salines.

Torre del Verger - budeme fotit strážní věže zejména na západním pobřeží, jako je například věž Torre del Verger.

Větrné mlýny Mallorky - budeme se věnovat i fotografování větrných mlýnů, které se na Mallorce nachází, například v Palma, Manacor, Llubí, Montuïria.

Església Nova - vyfotíme si kromě dalších staveb například i nedokončený kostel (bez střechy) Església Nova v Son Severa.

Horská vesnice Fornalutx - je často označována jako "nejkrásnější vesnice Španělska". Jsou zde kamenné domy, fontány, citrusovníky a úzké aleje vedoucí na malebná náměstíčka. Navštívíme i mnoho dalších malebných vesnic, jako například vesnice Lluc, Sóller a dále budeme fotit i mnoho horských výhledů a serpentin v severovýchodní části Mallorky.

Castell de Bellver kruhovitý hrad v Palma - hrad s krásnými výhledy na Palmu. Tento hrad je unikátní svou kruhovou stavbou a je unikátní nejen pro Mallorku ale pro celou Evropu (vstupné je 4 EUR, v neděli zadarmo).

Katedrála Panny Marie v Palma - jeden z nejznámějších a fotografovaných motivů na Mallorce je tato katedrála v historické části Palmy.

Dřevěné molo na Playa de Muro - vyfotíme si i dřevěná mola, kde vyzkoušíme delší expozice s rozmazáním hladiny moře.

Cala Figuera - Na Mallorce se budeme věnovat i focení malebných rybářských vesnic, jako je například Cala Figuera.

Es Salt des Freu a údolí L'Ofre - plánujeme pěší výlet cestou lemovanou kamennými zdmi a olivovými háji oblastí Salt des Freu, která je blízko vesnice Orient. Podobnou procházku máme v plánu absolvovat z vesnice Sóller do údolí L'Ofre.


Dunes de Cala Mesquida - zkusíme si vyfotit i nějaké duny v Mesquida.

Při ubytování v Palmě si užijeme i místní večery a nafotíme si i místní street art.

UBYTOVÁNÍ:

Dvoulůžkové pokoje se snídaní

DOPRAVA:

Letecky a na místě buď 2 osobní automobily nebo jeden větší 9ti místný.

Letenky nejsou v ceně viz. cena

CENA: 35.900 Kč

sleva 2% za včasný nákup 

sleva 2% od třetího zájezdu

Letenky nejsou v základní ceně, budeme je nakupovat koordinovaně při dosažení min. počtu účastníků, tzn. v tomto případě 4 lidí. Jejich cena se aktuálně pohybuje okolo 6-10.000,- Kč.

V ceně je:

V ceně není:​

  • stravování nad rámec ubytování

  • vše, co není uvedeno v sekci "v ceně je" nebo v itineráři

  • pojištění storna zájezdu a cestovní pojištění (jsme schopni vám to zajistit u Union pojišťovny)

Proč jet s námi:

  • Nevadí, že nejste profík, naopak.
  • Fotíte jen mobilem? Nevadí.
  • Máme připravené trasy a itinerář se zajímavými místy.
  • Během celého zájezdu budete mít možnost individuálních konzultací při fotografování přímo v terénu. Ptejte se, ptejte se a ptejte se.
  • Máme rádi i úplné fotografické začátečníky a fyzicky méně zdatné. Itinerář je tomu přizpůsoben.

Doporučené vybavení:

Využijeme jak širokoúhlejší objektivy, tak delší ohniska 200mm a více, kvalitní stativ, ND filtry pro fotografování moře či krajiny, polarizační filtr (můžeme zapůjčit).

Kvalitní pevnější obuv.

Plavky. 

Můžete využít slevu 20% pro účastníky našich zájezdů na špičkové oblečení značky Tilak a obuvi Meindl.

Počet účastníků:

min. 4 + 1 lektor max. 10 + 2 lektoři

MAPOVACÍ FOTOEXPEDICE

FOTOEXPEDICE/ZÁJEZD PRO FOTOGRAFY
VHODNÉ I PRO NEFOTOGRAFY

mallorca fotoexpedice I.jpg
fotoexpedice mallorca.jpg
Fotoexpedice Mallorca II.jpg
Fotoexpedice mallorca III.jpg

Jestliže ještě nejste úplně rozhodnutí, že s námi pojedete a chcete, abychom vás kontaktovali, napište nám přes kontaktní formulář ZDE.

bottom of page