top of page

Fotoexpedice severní Tanzánie

Věděli jste, že SAFARI znamená ve svahilštině „cesta“?
Celý svět už ale toto slovo vnímá jako synonymum pro pozorování zvěře v bezprostřední blízkosti v jejím přirozeném prostředí.

„Příběhy lvice Elsy“, „Vzpomínky na Afriku“

a další přírodopisné filmy o stále ještě divoké přírodě, přiblížené díky naší cestě na tu nejmenší možnou bezpečnou vzdálenost,
kdy budete mít pocit, že jste se ocitli přímo v ději dokumentárního filmu.
Tato cesta nám zprostředkuje unikátní možnost projet si parky severní Tanzánie s místním, špičkovým průvodcem s obrovskými zkušenostmi z terénu, hlubokými znalostmi o zvířatech, o jejich způsobu života, a díky tomu nám umožní získat ten nejužší možný kontakt s divokou přírodou. Dennis vyhověl naší prosbě věnovat se plně speciálním požadavkům 

fotosafari.

Místo našeho pobytu v západní části Serengeti, v sousedství těch nejluxusnějších lodží a kempů, bylo zvoleno po pečlivém zvážení mnoha kritérií, kde jedním z nejdůležitějších byla krása a nedotčenost Serengeti v kombinaci s maximálním pohodlím na safari.
Naše fotoexpedice nás během jedné cesty provede světově nejproslulejšími a nejznámějšími parky severní Tanzánie:
 NP Serengeti, zapsaný na seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO díky jedinečné migraci pakoňů a zeber chráněné území kráteru Ngorongoro, rovněž patřící mezi světové dědictví UNESCO
 NP Lake Manyara, v roce 1981 zařazený UNESCO jako součást svého programu „Člověk a biosféra“
 NP Tarangire s početnými stády slonů, který je světově známý i díky svým baobabům.

 

Ali Hrdinová: „Afriku není možné popsat, Afrika se musí prožít na vlastní kůži... Možná se i Vám na této cestě přihodí to, co se stalo kdysi dávno mně. Onemocněla jsem tou nejhorší africkou nemocí, jakou může člověk v Africe dostat. Říká se jí „african illness“ (africká nemoc) a není proti ní lék. Její příznaky a diagnóza jsou jasné: pokud tu nemoc člověk dostane v plně rozvinuté formě, znamená to, že se mu Afrika navždy dostala pod kůži a má neustálou touhu se tam vracet. Kdykoliv v Africe není, jsou jeho nitro a duše roztrhané a rozbité na spoustu malých střípků a úlomků a tento stav lze spravit jen návratem zpět... „

TERMÍNY:

připravujeme

termín se může změnit díky letovému řádu

 

LEKTOŘI: Ála Hrdinová

PROGRAM:

Den 1.

Celodenní let Praha – Amsterodam – Kilimandžáro.

Přílet na letiště Kilimandžáro ve večerních hodinách. Po vyřízení imigračních formalit a vyzvednutí zavazadel přesun do penzionu a oddech po cestě.

Ubytování Mrimba Palm Hotel, Arusha - snídaně v ceně

 

Den 2.

Po snídani (v ceně) přesun do Mto wa Mbu. Projedeme Arushu a možná nám nad městem zapózuje Mt. Meru bez mraků. Cestou už budeme mít šanci zahlédnout štíhlé a vysoké Masaje, kteří se po dlouhém stěhování v minulosti (podle jejich tradice z Egypta) usadili mezi Kilimandžárem a horou Mount Kenya, částí této oblasti budeme projíždět.

Ubytování African Sunrise Lodge and Campsite, snídaně v ceně

 

Den 3. 

Po brzké snídani (v ceně) se vydáme terénní Toyotou se zvedací střechou k bráně NP Tarangire, kde si vychutnáme naše první „safari“. V Tarangire žijí početná stáda slonů, je zde asi 550 druhů ptáků a velký počet termitišť. Je zde také fantastická koncentrace baobaů. Navečer, po celodenním fotografování zvířat, se přesuneme do ubytování v Karatu Tented Lodge, dvoulůžkový pokoj deluxe, snídaně v ceně.

 

Den 4.

Po snídani (v ceně) se v brzkých ranních hodinách vydáme po prašných cestách do Serengeti (Serengeti znamená v masajštině nekonečné pláně a opravdu tento výraz sedí). Cestou nahlédneme z hrany do kráteru Ngorongoro a pravděpodobně už zahlédneme z výšky první zvířata. Mějte na paměti, že po cestě do našeho ubytování budeme fotit zvířata, která k nám v noci mohou přijít na návštěvu ke stanu, je fajn se seznámit předem. Navečer, po příjezdu do tábora, určitě zkontrolujeme naše první „fotoúlovky“ v Serengeti a vychutnáme si oddech ve stanech uprostřed divočiny. Večeře podkreslená zvuky buše vytvoří úžasnou atmosféru k pobytu ve volné přírodě a tyto okamžiky se nám vryjí nesmazatelně do paměti.

Ubytování a večeře v Zawadi Camp, stany s vlastní koupelnou.

 

Den 5. 

Serengeti – budeme se snažit vystopovat lvy a gepardy, určitě potkáme antilopy, opice, a naším jediným úkolem bude vyfotit je z co nejlepšího úhlu. A maximálně si užít tu blízkost divokých zvířat. Večer si vychutnáme odpočinek podmalovaný zvuky z buše, což jsou jedny z těch nejromantičtějších chvil na safari.

Ubytování Zawadi Camp, stany s vlastní koupelnou, plná penze. (nápoje nejsou v ceně)

 

Den 6. 

Serengeti – opět se celý den budeme pohybovat kolem napajedel a po pláních Serengeti, abychom našli co nejvíce fotogenických momentů. Večer už určitě rozeznáme volání hyen, možná hlas lva, za neutuchajícího hudebního doprovodu cikád.

Ubytování Zawadi Camp, stany s vlastní koupelnou, plná penze. (nápoje nejsou v ceně)

 

Den 7.

Serengeti – jejich nekonečnými pláněmi se pomalu budeme přesunovat zpět do Karatu, kde budeme nocovat. Pojedeme opět po hraně kráteru Ngorongoro, budeme mít šanci na fotky v odpoledním/podvečerním světle. Snídaně + obědový balíček.

Karatu Tented Lodge, dvoulůžkový pokoj deluxe, snídaně v ceně

 

Den 8. 

Ngorongoro – ráno snídaně (v ceně).. Sjedeme po strmém svahu do kráteru, který je přírodním dědictvím UNESCO, a žije v něm největší počet zvířat na km2. Návrat do Karatu ve večerních hodinách. 

Karatu Tented Lodge, dvoulůžkový pokoj deluxe, snídaně v ceně

 

Den 9. 

Lake Manyara – snídaně (v ceně). Projedeme nejmenší národní park v Tanzánii, který se rozkládá kolem jezera Manyara. Park je známý svými „stromovými lvy“ a početnými druhy ptáků. Navečer návrat do Karatu a poslední noc kousek od Ngorongoro.

Karatu Tented Lodge, dvoulůžkový pokoj deluxe, snídaně v ceně

 

Den 10.

Ráno po snídani (v ceně) se vypravíme k jezeru Eyasi, ke kmeni Hadza. Hadza lidé patří k jedněm z posledních lovců a sběračů na africkém kontinentu. Cestou zpět navštívíme masajskou bomu, kde nám Masajové zatančí, zazpívají a budou očekávat, že jejich komunitu podpoříme nákupem jejich výrobků…

Návrat do Arushi ve večerních hodinách. Ubytování Mrimba Palm Hotel, Arusha - snídaně v ceně.

 

Den 11. 

Ráno po snídani (v ceně) volný program: nákup dárků, výborné tanzánské kávy, focení ve městě…. Večerní odjezd na letiště Kilimandžáro a odlet směr Amsterodam - Praha. Přílet do Prahy druhý den v dopoledních hodinách.

 

Program a itinerář může být pozměněn kvůli povětrnostním či organizačním podmínkám.

UBYTOVÁNÍ:

Ubytování viz itinerář

DOPRAVA:

Letecky (letenky nejsou v ceně). Na místě terénními automobily.

CENA: 102 900 Kč

sleva 2% za včasný nákup 

sleva 2% od třetího zájezdu

V ceně je:

 • nadstandardní ubytování

 • doprava po destinacích s místním průvodcem

 • vstupy do všech nejlepších parků a na nejlepší místa 

 • všechny nutné poplatky

 • strava dle rozpisu v itineráři

 • min.1 profesionální lektor + min. 1 místní průvodce

 • vízum

 • pojištění CK proti úpadku

 • po návratu kurz zpětné vazby a postprodukce ve Fotoškoda

V ceně není:

 • jídlo a pití nad rámec ubytování

 • pojištění storna zájezdu

 • cestovní připojištění

 • letenky - cena se pohybuje aktuálně 16 - 20.000,- Kč (s jejich nákupem vám rádi pomůžeme) - nechceme zbytečně navyšovat cenu zájezdu a vydělávat na letenkách

 • spropitné řidiči a průvodci

Proč jet s námi:

 • K dispozici budete mít min.1 zkušeného lektora a 1 místního zkušeného průvodce, kteří znají region a místní podmínky

 • Máme připravené trasy a itinerář s těmi nejlepšími místy

 • Během celé fotoexpedice  budete mít možnost individuálních konzultací při fotografování přímo v terénu. Ptejte se, ptejte se a  ptejte se.

 • Máme rádi i úplné fotografické začátečníky a fyzicky méně zdatné.

Doporučené vybavení:

 • Objektivy všech ohnisek včetně teleobjektivů na fotografování zvířat

 • Stativ

 • polarizační filtry

 • náhradní baterie, nabíječky baterií

 • čelovka/příruční svítílna

 • čistící a ochranné pomůcky na objektivy a fotoapráty

 • Obuv kvalitní turistická, není ale nutná horská obuv, celokožené pohorky a podobn

 • Můžete využít slevu 20% pro účastníky našich zájezdů na špičkové oblečení značky Tilak a obuvi Meindl.

 • Stejně tak vám můžeme zajistit slevy na filtry zn. VF Foto.

Počet účastníků:

min. 4 max. 10

5761  __.jpg
g.jpg
1302 kopie_.jpg
0514_.jpg
2109_
2347 kopie_
3901_
1735 kopie_
1042___
1055 kopie
3377_
3190 kopie_
1403 kopie_
1953 kopie_
1302 kopie_
6590 kopie
1318 kopie
3225_
3171_
0862 kopie_
0514_
2099_

Jestliže ještě nejste úplně rozhodnutí, že s námi pojedete a chcete, abychom vás kontaktovali, napište nám přes kontaktní formulář ZDE.

bottom of page