Fotoexpedice severní Tanzánie

Věděli jste, že SAFARI znamená ve svahilštině „cesta“?
Celý svět už ale toto slovo vnímá jako synonymum pro pozorování zvěře v bezprostřední blízkosti v jejím přirozeném prostředí.

„Příběhy lvice Elsy“, „Vzpomínky na Afriku“ a další přírodopisné filmy o stále ještě divoké přírodě, přiblížené díky naší cestě na tu nejmenší možnou bezpečnou vzdálenost,
kdy budete mít pocit, že jste se ocitli přímo v ději dokumentárního filmu.
Tato cesta nám zprostředkuje
unikátní možnost projet si parky severní Tanzánie s místním, špičkovým průvodcem s obrovskými zkušenostmi z terénu, hlubokými znalostmi o zvířatech, o jejich způsobu
života, a díky tomu nám umožní získat ten nejužší možný kontakt s divokou přírodou. Dennis vyhověl naší prosbě věnovat se plně speciálním požadavkům fotosafari.

Místo našeho pobytu v západní části Serengeti, v sousedství těch nejluxusnějších lodží a kempů, bylo zvoleno po pečlivém zvážení mnoha kritérií, kde jedním z nejdůležitějších byla krása a nedotčenost Serengeti v kombinaci s maximálním pohodlím na safari.
Naše fotoexpedice nás během jedné cesty provede světově nejproslulejšími a nejznámějšími parky severní Tanzánie:
NP Serengeti, zapsaný na seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO díky jedinečné migraci pakoňů a zeber
 chráněné území kráteru
Ngorongoro, rovněž patřící mezi světové dědictví UNESCO
NP Lake Manyara, v roce 1981 zařazený UNESCO jako součást svého programu „Člověk a biosféra“
NP Tarangire s početnými stády slonů, který je světově známý i díky svým baobabům

 

Ali Hrdinová: „Afriku není možné popsat, Afrika se musí prožít na vlastní kůži... Možná se i Vám na této cestě přihodí to, co se stalo kdysi dávno mně. Onemocněla jsem tou nejhorší africkou nemocí, jakou může člověk v Africe dostat. Říká se jí „african illness“ (africká nemoc) a není proti ní lék. Její příznaky a diagnóza jsou jasné: pokud tu nemoc člověk dostane v plně rozvinuté formě, znamená to, že se mu Afrika navždy dostala pod kůži a má neustálou touhu se tam vracet. Kdykoliv v Africe není, jsou jeho nitro a duše roztrhané a rozbité na spoustu malých střípků a úlomků a tento stav lze spravit jen návratem zpět... „

TERMÍNY: 28.2.-9.3.2020

LEKTOŘI:

Ála Hrdinová a Jaroslav Hora

 

PROGRAM:

Den 1. – 28.2.2020

Celodenní let Praha – Amsterodam – Kilimandžáro.

Přílet na letiště Kilimandžáro ve večerních hodinách. Po vyřízení imigračních formalit a vyzvednutí zavazadel přesun do penzionu a oddech po cestě.

Ubytování Mrimba Palm Hotel, Arusha - snídaně v ceně

 

Den 2. – 29.2.2020

Po snídani (v ceně) přesun do Mto wa Mbu. Projedeme Arushu a možná nám nad městem zapózuje Mt. Meru bez mraků. Cestou už budeme mít šanci zahlédnout štíhlé a vysoké Masaje, kteří se po dlouhém stěhování v minulosti (podle jejich tradice z Egypta) usadili mezi Kilimandžárem a horou Mount Kenya, částí této oblasti budeme projíždět.

Ubytování African Sunrise Lodge and Campsite, snídaně v ceně

 

Den 3. – 1.3.2020

Po brzké snídani (v ceně) se vydáme terénní Toyotou se zvedací střechou k bráně NP Tarangire, kde si vychutnáme naše první „safari“. V Tarangire žijí početná stáda slonů, je zde asi 550 druhů ptáků a velký počet termitišť. Je zde také fantastická koncentrace baobaů. Navečer, po celodenním fotografování zvířat, se přesuneme do ubytování v Karatu Tented Lodge, dvoulůžkový pokoj deluxe, snídaně v ceně.

 

Den 4. – 2.3.2020

Po snídani (v ceně) se v brzkých ranních hodinách vydáme po prašných cestách do Serengeti (Serengeti znamená v masajštině nekonečné pláně a opravdu tento výraz sedí). Cestou nahlédneme z hrany do kráteru Ngorongoro a pravděpodobně už zahlédneme z výšky první zvířata. Mějte na paměti, že po cestě do našeho ubytování budeme fotit zvířata, která k nám v noci mohou přijít na návštěvu ke stanu, je fajn se seznámit předem. Navečer, po příjezdu do tábora, určitě zkontrolujeme naše první „fotoúlovky“ v Serengeti a vychutnáme si oddech ve stanech uprostřed divočiny. Večeře podkreslená zvuky buše vytvoří úžasnou atmosféru k pobytu ve volné přírodě a tyto okamžiky se nám vryjí nesmazatelně do paměti.

Ubytování a večeře v Zawadi Camp, stany s vlastní koupelnou.

 

Den 5. – 3.3.2020

Serengeti – budeme se snažit vystopovat lvy a gepardy, určitě potkáme antilopy, opice, a naším jediným úkolem bude vyfotit je z co nejlepšího úhlu. A maximálně si užít tu blízkost divokých zvířat. Večer si vychutnáme odpočinek podmalovaný zvuky z buše, což jsou jedny z těch nejromantičtějších chvil na safari.

Ubytování Zawadi Camp, stany s vlastní koupelnou, plná penze. (nápoje nejsou v ceně)

 

Den 6. – 4.3.2020

Serengeti – opět se celý den budeme pohybovat kolem napajedel a po pláních Serengeti, abychom našli co nejvíce fotogenických momentů. Večer už určitě rozeznáme volání hyen, možná hlas lva, za neutuchajícího hudebního doprovodu cikád.

Ubytování Zawadi Camp, stany s vlastní koupelnou, plná penze. (nápoje nejsou v ceně)

 

Den 7. – 5.3.2020

Serengeti – jejich nekonečnými pláněmi se pomalu budeme přesunovat zpět do Karatu, kde budeme nocovat. Pojedeme opět po hraně kráteru Ngorongoro, budeme mít šanci na fotky v odpoledním/podvečerním světle. Snídaně + obědový balíček.

Karatu Tented Lodge, dvoulůžkový pokoj deluxe, snídaně v ceně

 

Den 8. – 6.3.2020

Ngorongoro – ráno snídaně (v ceně).. Sjedeme po strmém svahu do kráteru, který je přírodním dědictvím UNESCO, a žije v něm největší počet zvířat na km2. Návrat do Karatu ve večerních hodinách. 

Karatu Tented Lodge, dvoulůžkový pokoj deluxe, snídaně v ceně

 

Den 9. – 7.3.2020

Lake Manyara – snídaně (v ceně). Projedeme nejmenší národní park v Tanzánii, který se rozkládá kolem jezera Manyara. Park je známý svými „stromovými lvy“ a početnými druhy ptáků. Navečer návrat do Karatu a poslední noc kousek od Ngorongoro.

Karatu Tented Lodge, dvoulůžkový pokoj deluxe, snídaně v ceně

 

Den 10. – 8.3.2020

Ráno po snídani (v ceně) se vypravíme k jezeru Eyasi, ke kmeni Hadza. Hadza lidé patří k jedněm z posledních lovců a sběračů na africkém kontinentu. Cestou zpět navštívíme masajskou bomu, kde nám Masajové zatančí, zazpívají a budou očekávat, že jejich komunitu podpoříme nákupem jejich výrobků…

Návrat do Arushi ve večerních hodinách. Ubytování Mrimba Palm Hotel, Arusha - snídaně v ceně.

 

Den 11. – 9.3.2020

Ráno po snídani (v ceně) volný program: nákup dárků, výborné tanzánské kávy, focení ve městě…. Večerní odjezd na letiště Kilimandžáro a odlet směr Amsterodam - Praha. Přílet do Prahy druhý den v dopoledních hodinách.

 

Program a itinerář může být pozměněn kvůli povětrnostním či organizačním podmínkám.

UBYTOVÁNÍ:

 

Ubytování viz itinerář

DOPRAVA:

Letecky. Na místě terénními automobily.

CENA: 124.900,- Kč

V ceně je:

 • letenky (do ceny 18.000,- Kč)

 • nadstandardní ubytování

 • doprava po destinacích s místním průvodcem

 • vstupy do všech nejlepších parků a na nejlepší místa 

 • všechny nutné poplatky

 • strava dle rozpisu v itineráři

 • min.1 profesionální lektor + min. 1 místní průvodce

 • vízum

 • pojištění storna zájezdu

 • cestovní připojištění

 • pojištění CK proti úpadku

Proč jet s námi
 • K dispozici budete mít min.1 zkušeného lektora a 1 místního zkušeného průvodce, kteří znají region a místní podmínky
 • Máme připravené trasy a itinerář s těmi nejlepšími místy
 • Během celé fotoexpedice  budete mít možnost individuálních konzultací při fotografování přímo v terénu. Ptejte se, ptejte se a  ptejte se.
 • Máme rádi i úplné fotografické začátečníky a fyzicky méně zdatné

Doporučené vybavení:

 • Objektivy všech ohnisek včetně teleobjektivů na fotografování zvířat

 • Stativ

 • polarizační filtry

 • náhradní baterie, nabíječky baterií

 • čelovka/příruční svítílna

 • čistící a ochranné pomůcky na objektivy a fotoapráty

 • Obuv kvalitní turistická, není ale nutná horská obuv, celokožené pohorky a podobně

Počet účastníků:

min. 4 max. 10

Kontaktní a objednávkový formulář

Expedice je spolupořádána s firmou FotoŠkoda.

Objednávat můžete ZDE.

dotazy směřujte přes formulář níže

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů.

Podmínky zpracování naleznete ZDE 

Cestovní kancelář Czech Photo Travel, Horus EYE s.r.o., Krouzova 3051/28, Praha 12 Modřany | IČO 28287126 | +420776209970

© 2017 by Horus EYE s.r.o. 

 • Grey Facebook Icon