top of page

Fotoexpedice Indie aneb Barevným Rádžastánem s Magdalénou Strakovou

FOTOEXPEDICE /ZÁJEZD PRO FOTOGRAFY
VHODNÉ I PRO NEFOTOGRAFY

Zájezd, kde si jako cestovatel splníte všechny cestovatelské a fotografické sny.

Unesco památky, včetně Taj Mahalu, zvířata, park Ranthambore a jeho tygři, park Keoladeo a jeho neuvěřitelné množství ptačích druhů, ale i tanečnice a jezdci na koních v místních krojích, opuštěná krásná místa téměř bez lidí, ale i barevné slavnosti plné lidí, kde si budete muset pořádně zabalit své foťáky, ale přinesete si úžasné fotografie.   

Bude to prostě nabité tak, že si budete muset vzít 10 karet do foťáku, 3 do mobilu a jednu hlavu navíc na umístění vzpomínek a zážitků ;)

TERMÍNY: 

připravujeme 2024

přijímáme předběžné objednávky

LEKTOŘI: Magda Straková a Jaroslav Hora

(do 4 lidí jede jen jeden z lektorů)

0.den – odlet z Prahy
1.den 
Přílet brzy ráno do Udajpuru, Benátek Východu. Je to velmi fotogenické město s překrásnými paláci a jezery. V našem charismatickém butikovém hotelu můžeme ze střešní restaurace krásně fotit královský palác, někdy okolo terasy létají i papoušci. Odpočinek po dlouhém letu, pro dámy možnost nechat si hennou „potetovat“ ruce. Můžeme také vyrazit na nákup
indického oblečení, abychom měli stylové ohozy. Odpoledne až do večera plavba lodí po jezeře Pičola, kde budeme v podvečerním slunci obdivovat nádherný City Palace, největší svého druhu v Rádžastánu, i umělé ostrovy se zdobnými paláci a zahradami.

 

2. den
Dnešek věnujeme krásám Udajpuru – napřed půjdeme na prohlídku obrovského královského City Palace, kde s rodinou bydlí Jeho Výsost Maharana Arvind Singh Mewar (ač je Indie oficiálně republikou, pro Rádžputy stále platí, že tu sídlí jejich král). Po obědě vyjedeme lanovkou nad město na vyhlídku, ze které budeme mít to nejkrásnější z Udajpuru jako na dlani.

Procházka po vyhlídce s malými svatyněmi, pokud budeme mít štěstí, tak fotografování prolétajících supů mrchožravých, západ slunce za jezerem a horami.


3.den
Farma Princess Trails, kde se chovají jedineční koně ušlechtilého starobylého indického plemene marwari – spolehlivě je poznáte podle zatočených špiček uší. Dříve na nich rádžputští králové a válečníci jezdili do bitev, dnes na nich mají turisté možnost obdivovat krásy Indie.

Královské přivítání na farmě nám zahltí smysly barevnými výjevy - předávání
květinových věnců, muzikanti, plivání ohně, tanečnice. Možná budou i velbloudi! Nazdobení koně nám v neuvěřitelně barevných „cingrlátkách“ a s indickými koňskými šperky budou se svými jezdci pózovat u jezera. Oběd na farmě, poté siesta – kdo má zájem, může zkusit číhat
na vodní ptactvo, které k vodě přilétá. Odpoledne vyjížďka na koních do okolní krajiny, vhodná i pro nejezdce. Večer tradiční vystoupení tanečnic na indickou hudbu.


4.den
Chittorgarh, jedna z 6 pevností, které byly jako soubor Hill Forts of Rajasthan zařazeny do UNESCO.

Procházka po rozlehlé pevnosti s paláci, rozvalinami, džinistickými chrámy, ale i
vodními nádržemi na dešťovou vodu.

Odpoledne Lake Palace, hotel postavený uprostřed jezera, kam se dá dostat jen na lodičce.
V hotelu je v plánu focení s modelkami v sárí, nebo se můžeme nafotit vzájemně (tady se budou hodit ty nakoupené oblečky!)


5.den
Pokračujeme na Gagron Fort (rovněž jedna z oněch 6 UNESCO pevností, ta nejméně známá a navštěvovaná). Kromě prohlídky pevnosti se vydáme fotografovat k řece, která pod ní teče.
Dá se tu zachytit malebný vesnický život s majestátní pevností v pozadí – děti, cákající se ve vodě, nebo třeba ženy, peroucí prádlo… K večeru příjezd do luxusního stanového kempu v Bundi, který vlastní tamější maharadža – možná si s námi dá i skleničku! Kemp je v krásné
zahradě u jezera, kde se vyskytuje různé vodní a zpěvné ptactvo, a je zde vybudovaná i vyhlídková plošina pro pozorování papoušků. Večery a rána jsou zde ideální na nenáročný
birdwatching.

 

6.den
Po ranním ptáčkaření se vydáme na prohlídku pevnosti v Bundi, zatím turisty neobjeveného klenotu. Navštívíme také dva stepwelly, schodišťové studny. Název může být trochu zavádějící, jsou to architektonicky zajímavá a velmi fotogenické místa - zvlášť, když na
schody přidáme skupinku pestře oděných místních žen. Pokud večer zbude čas, můžeme opět v klidu číhat na ptactvo v prostředí „naší“ zahrady.

 

7.den
Přesun směrem k Národnímu parku Ranthambore. Ranthambore fort (ano, další do naší sbírky UNESCO hill forts) – zde je možnost potkat a fotit hordy opic. Fakultativně lodičkou po rezervaci gaviálů indických, kromě nich a vodního ptactva lze prý zahlédnout i lišky, či promyky mungo.

Ubytování v hotelu, večerní safari v Národním parku Ranthambore, místě
s nejlepší šancí na pozorování tygrů v přirozeném prostředí – však i týmy BBC sem jezdí točit dokumenty o přírodě!


8.den
Ranní safari v Ranthambore. Kromě tygrů se tu vyskytuje hodně jiných zvířat, třeba sambaři indičtí a jeleni axisové. Poté přesun do Jaipuru, jednoho z nejznámějších měst Rádžastánu.
Prohlídka města, historická astronomická observatoř Jantar Mantar s fotogenickou
architekturou.

 

9.den
Jaipur a jeho krásy. Na obrovskou pevnost Amer fort (naše 4. z oněch 6!) nás mohou vynést nazdobení sloni. Můžeme slony navštívit a dozvědět se víc o tom, jak se o ně mahuti starají.

 

10.den
Abhaneri - Chand Baori, možná nejslavnější stepwell Rádžastánu. Fakultativně možnost projížďky na velbloudech v Abhaneri. Odpoledne/navečer Národní park Keoladeo, vyhlášené mokřady, kde
se shromažďuje velké množství vodního ptactva a jiného zvířectva.

11.den
Celodenní focení v Národním parku Keoladeo, jde o jednu z nejvyhlášenějších ptáčkařských lokalit v Indii, vyskytuje se tu na 350 ptačích druhů. Budeme tak snad mít šanci fotit mimo jiné nesyty indické, kolpíky, volavky, ibise, kormorány, jeřáby, zoborožce, opice, promyky, šakaly, či antilopy nilgau.

Je zde i speciální fotopoint, odkud se dají vyfotit ptáci v kotouči zapadajícího slunce.

 

12.den
Ráno Keoladeo, pak vyrážíme směr Agra. Fatepuh Sikri - "malý Taj Mahal", podle času Red Fort. V podvečer budeme hledat nejlepší úhel na zachycení Taj Mahalu v posledních paprscích zapadajícího slunce.


13.den
Brzy ráno se vydáme navštívit legendární Taj Mahal, nejslavnější stavbu mughalské
architektury. Do areálu se nesmí brát stativy ani velká fotovýbava, proto budeme muset vyrazit nalehko. Odpoledne zahrada Mahtab Bagh, odkud je přes řeku výhled na Taj Mahal.

 

14. den
Brzo ráno hledání místa na focení Taj Mahalu přes řeku s východem slunce - prý zde bývá hodně bahna, ale když se východ povede, stojí to za to. Možná bude i mlha! Rychlý přesun směr Mathura, v poledne nás už ve Vrindavanu čeká první z velkolepých událostí oslav svátku Holi, kdy po sobě Indové hází tuny barevného prášku. Odpoledne pokračování oslav,
tentokrát s házením okvětních plátků květin v jednom z chrámů.


15.den
Exploze barev v Mathuře a Vrindavanu. Ve fotografické komunitě nejslavnější indický svátek Holi zažijeme přímo na „místě činu“, kde vznikají nejlepší cestovatelské fotografie světa. Na oslavy Holi se musíme dobře připravit – barevnému prášku a polévání vodou se nejde vyhnout. Proto musíme techniku dobře zabalit a na sebe si vzít jen postradatelné oblečení a
boty – barevné skvrny jednoduše nejdou vyprat. Ale ty fotky budou stát za to!

Večer oslavy Holika Dahan, takové indické pálení čarodějnic.


16.den
Vlastní svátek Holi v Mathuře, doslova barevné šílenství. Popereme se o dobrá místa na těch nejvyhlášenějších místech, a kdo si na to troufá, má příležitost dát si na kuráž v ulicích volně prodávaný nápoj z marihuany.


17. den
Dillí – podle času odletu prohlídka některé ze zajímavostí města. Odlet do ČR.

UBYTOVÁNÍ:

Dvou až třílůžkové pokoje s plnou penzí.

Jednolůžkový pokoj po dohodě a za příplatek.

DOPRAVA:

Letecky - letenky nejsou v ceně. Budeme je nakupovat koordinovaně po dosažení min. počtu účastníků.

Na místě automobily s místním řidičem a průvodcem.

CENA: připravujeme

V ceně je:

  • ubytování v dvoulůžkových pokojích vyšší střední třídy

  • strava - plná penze

  • doprava po destinacích

  • místní průvodci

  • vstupy a poplatky kromě fakultativních výletů

  • safari - vstupné Ranthambore

  • profesionální lektor

  • pojištění CK proti úpadku

  • po návratu kurz zpětné vazby a postprodukce ve Fotoškoda

V ceně není:

  • letenky - jejich cena se pohybuje 22-35.000 Kč - budeme je nakupovat po dosažení min. počtu účastníků společně

  • pojištění storna zájezdu a cestovní připojištění (oboje vám rádi na dotaz zajistíme)

  • stravování nad rámec uvedený v popisu

  • spropitné

Proč jet s námi:

  • K dispozici budete mít zkušeného lektora, který zná region a místní podmínky a také místní průvodce.
  • Máme připravené trasy a itinerář se zajímavými místy.
  • Během celé fotoexpedice  budete mít možnost individuálních konzultací při fotografování přímo v terénu. Ptejte se, ptejte se a ptejte se.
  • Máme rádi i úplné fotografické začátečníky či nefotografy a fyzicky méně zdatné
  • Můžete využít slevu 20% pro účastníky našich zájezdů na špičkové oblečení značky Tilak a obuvi Meindl.

Doporučené vybavení:

Vezměte si všechna ohniska, budeme potřebovat jak široké úhly záběru, tak na zvířata dlouhá ohniska, kvalitní stativ, polarizační filtr.

Ochranu fotoaparátu při focení "barev".

Plavky. 

Počet účastníků:

min. 4 max. 8

Místní - fotoexpedice Indie
Fastival - fotoexpedice Indie
Tádž Mahal - fotoexpedice Indie
Tygr - fotoexpedice Indie
Jezdci na koni - fotoexpedice Indie
Papoušci - fotoexpedice Indie
koně - fotoexpedice Indie
Panna Meena ka Kund - fotoexpedice Indie
Gangaur Festival - fotoexpedice Indie
bottom of page