top of page

Fotoexpedice "Za jeleny do Londýna"

Volná příroda bez zásahu člověka je stále vzácnější. V této výpravě se proto zaměříme na druhy, které se naučili žít s člověkem v harmonii a adaptovali se na prostředí, které je trochu nečekané. V srdci Londýna, největšího z měst Evropy s populací přes 9 milionů lidí, se nachází parky, kde je příroda doma stejně jako člověk. S dvěma fotografy se sem vypravíte a zaměříte se na každoroční jelení říji, která začíná v polovině září. A nejen to, zaměříme se i na hledání dalších druhů, jako jsou sovy, draví ptáci a řada vodních ptáků. 

Každé ráno a odpoledne/podvečer budeme věnovat fotografii, kdy se skupina rozdělí na dvě a vydá se za hledáním zvířat. Jedna se zaměří na jeleny, ta druhá bude hledat sovy a zajímavé ptačí motivy. Při jedinečných podmínkách se obě skupinky spojí a budeme fotit společně. 

Václav i Zdeněk jsou zkušenými fotografy s praxí v pobytu v přírodě, wildlife focení není jen o samotné fotce - ta je mnohdy až špičkou ledovce. Začíná dobrou přípravou, pokračuje přes znalosti chování zvířat až po znalost biotopu, kde jednotlivé druhy hledat. Toto know-how se zde dá výborně zúročit a přenést na naše účastníky.

TERMÍN: 

28. 9. - 2. 10. 2023

LEKTOŘI: 

Václav Křížek a Zdeněk Jakl

(do 4 lidí jede jen jeden z lektorů)

 

PROGRAM:

1.den

Přesuneme se letecky z Prahy do Londýna. V odpoledních hodinách se ubytujeme a vyrazíme na obhlídku parku. Ubytujeme se nedaleko parku, abychom ho měli v dochozí vzdálenosti a kdo se nepřipojí na východ či západ slunce nebude daleko, pokud si to na poslední chvíli rozmyslí. 


2.den

Pokusíme se všichni společně lokalizovat jelení zvěř - silný kus bude pravděpodobně se stádem laní na otevřeném prostranství, kde bude troubit odhánět boční jeleny (ty, kteří se neúčastní říje), pokusíme se lokalizovat i broukající kusy v kalištích, případně další kusy v hustém porostu. Kolem oběda si dáme pauzu a klid na odpolední a večerní focení, které budeme opakovat u jelenů


3.den 

Ráno i večer se rozdělíme na 2 skupinky, pokusíme se najít i jiné objekty k focení. Parky jsou domovem sov, například sýčků, kteří jsou u nás silně ohrožení. Z dravců zde můžeme vidět poštolky, u jezírek zase narazit na volavky. Vše je otázkou důkladného pozorování dalekohledem, hledání zajímavých motivů a kompozic. Kolem oběda si dáme opět pauzu a klid na nabrání sil do večerní akce. 
4.den

Mnohdy až nudné atlasové fotografie se pokusíme ozvláštnit přidáním prostředí, které park nabízí. Zapracujeme na práci se světlem a budeme opět hledat zajímavé motivy v parcích. 
5.den - ráno budeme ještě fotit, odpoledne se letecky vrátíme domů. 

 

I když jsou výpravy CZECH PHOTO TRAVEL zaměřeny na fotografy, do týmu bereme i ty, kteří si chtějí vyrazit ven a odpočinout. Chtějí třeba jen pozorovat zvířata skrz dalekohled, nebo si zajít do města. Nikoho nebudeme nutit vstávat, ani s námi v noci hledat siluety sov.

Vše je v přátelské atmosféře a s klidem. 

UBYTOVÁNÍ:

Dvoulůžkové pokoje vyšší standard v centru Londýna přímo u lokace

DOPRAVA:

Letecky a na místě městskou dopravou

CENA: 29 900 Kč

sleva 2% za včasný nákup 

sleva 2% od třetího zájezdu

Letenky nejsou v základní ceně, budeme je nakupovat koordinovaně při dosažení min. počtu účastníků, tzn. v tomto případě 4 lidí. 

Cena letenek se pohybuje okolo 5-6.000,- Kč.

V ceně je:

V ceně není:

  • stravování

  • letenky

  • vše, co není uvedeno v sekci "v ceně je" nebo v itineráři

  • pojištění storna zájezdu a cestovní pojištění (jsme schopni vám to zajistit u Union pojišťovny)

Proč jet s námi:

  • Nevadí, že nejste profík, naopak
  • Během celé fotoexpedice  budete mít možnost individuálních konzultací při fotografování přímo v terénu. Ptejte se, ptejte se a ptejte se
  • Máme rádi i úplné fotografické začátečníky a fyzicky méně zdatné. 
  • Můžeme vám zdarma zapůjčit techniku Olympus

Doporučené vybavení:

Využijeme především delší ohniska 200mm a více.

Můžete využít slevu 20% pro účastníky našich zájezdů na špičkové oblečení značky Tilak a obuvi Meindl.

Počet účastníků:

min. 4 + 1 lektor max. 10 + 2 lektoři

_DSC8310newsignature.png
DSC_6863signature.png
DSC_9973minisignature.png
DSC_0019minisignature.png
DSC_6741signature.png
Jelen Londýn
Jelen Londýn II
DSC_7174signature
Jelen Londýn III
DSC_7321newsignature
DSC_6668signature
DSC_6241signature
DSC_6741signature
DSC_0019minisignature
DSC_7164newsignaturemin
DSC_6471-2minisignature
Jelen Londýn
Jelen Londýn
Jelen Londýn

Jestliže ještě nejste úplně rozhodnutí, že s námi pojedete a chcete, abychom vás kontaktovali, napište nám přes kontaktní formulář ZDE.

WORKSHOP / FOTOEXPEDICE VHODNÁ PRIMÁRNĚ PRO FOTOGRAFY

bottom of page